ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Gurur meselesi

04.02.2008

Ezeli rekabet böyle bir şey... Aynen futbolun doğasında olduğu gibi. Maçlar kağıt üzerinde kazanılmıyor ve gururu kırılanlar kolay kolay yenilmiyor.

Ezeli rekabet böyle bir şey... Aynen futbolun doğasında olduğu gibi. Maçlar kağıt üzerinde kazanılmıyor ve gururu kırılanlar kolay kolay yenilmiyor.  İlk 20 dakikada seyrine doyum olmayan bir maçtı. Galatasaraylı futbolcular olağanüstü hırslı, Fenerbahçeliler olgun ve soğukkanlı... ‘As’ oldukları ileri sürülen Lincoln, Linderoth, Hasan Şaş, Nonda, Song, Saracoğlu’nda yok, Fenerbahçe tam kadro. 24 yıldır kazanılamayan kupa, Brezilya  Teknik Direktörü Dunga ve Fenerbahçe Yönetimi’nin resmi internet sitesinde ‘Haftaya Şölen Var’ diyerek davet ettiği 52 bin kişi stadyumda... Galatasaraylı futbolcular, ikili üçlü sıkıştırmalar yapıyor,  Alex’i Mehmet’le siliyor, topu kazandığında da çağdaş futboldan güzel örnekler sunuyordu. Son senelerde her derbide neredeyse girdiği ilk pozisyonu gol yapan Fenerbahçeliler’in şahlanması, genç Galatasaraylılar’ın tükenmesi beklenirken ‘Derbinin favorisi olmaz’ sözü gerçekliğinigösteriyordu. Lider olmasına rağmen başarıları Sivas kadar değer görmeyen Galatasaraylılar, 20. dakikadan 70. dakikaya kadar muhteşem bir futbol gösterisi yaptılar. Hakan Şükür, Ümit Karan, Serkan ve bir daha Şükür’le fırsatları harcadılar. Feldkamp, Hakan’ı çıkartıp Ayhan’ı almasaydı büyük avantaj yakalayacaklardı. Fenerbahçe’de sadece Volkan ve özellikle Selçuk ayakta kalabilmişken, Mehmet, Emre, Orkun ve Arda mükemmel, diğerleri müthiş bir takım oyunu oynarken, beraberlik üzücü olmalı.  Not 1: Dunga’nın hayalkırıklığı büyük olmalı; iyi oynayanların hepsi siyah formalı ve Türk. Not 2: Orkun’un yerine kaleci arayan Galatasaraylı yöneticilerin yüzü kızarmalı.

2 YORUM
  • zemzem 4.02.2008 14:39:11
    1

    galatasaraydan üç kulvarda da umutluyum zor değil inanalım yeter yürü aslanım kim tutar seni.

  • blue_wave 4.02.2008 14:50:01
    2

    Maç analizinizi doğru buldum.Hakan Şükür ve kaleci Orkun'la ilgili de çok doğru ve yerinde sözler söylediniz,tebrikler...Yalnız ilave olarak futbolu seven bir Galatasaraylı olarak, FBli Türk futbolculardan Selçuk'un başarılı oyunu da gözüme çarptı.