ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Golün kralı

24.09.2007

Çok sıkıcı maçta futbolseverlerin tek güzel anısı Ümit'in röveşatası!

Çok sıkıcı maçta futbolseverlerin tek güzel anısı Ümit’in röveşatası!
Futbolsuz, temposuz, coşkusuz... Çok iyi direnen, defans prensiplerini hatmetmiş Kasımpaşaspor’a karşı Sion yorgunluğunu üstünden atamamış, konsantrasyonu bozuk bir Galatasaray. Sarı-Kırmızılı ekip 30 ve 45. dakikalar arasında yaptığı pres dışında hiç de iyi bir görüntü vermedi. Eskiden olduğu gibi defanstan şişirilen uzun toplar, dönen topları kazanmaya çalışıp pozisyon aramalar bir istisna dışında, işe yaramadı. O istisna da gol oldu!
Ümit önce Lincoln’ün kafasına indirdiği topu kötü bir zamanlama ile auta yolladı, ardından penaltıyı kötü kullandı, son olarak da Hasan’ın pasında ters kademeye gelen Fatih’i pozisyon dışında bırakmayı başaramadığı için topu kaleye yollayamadı. Bir de Lincoln’ün 20 metreden Ümit’e doğru attığı pas var ki, gol pası falan değil. 3 müsait fırsatı harcayan Karan ekmeğini taştan, Galatasaray’ı tartışmalardan çıkardı. Kaleye sırtı dönükken sıçrayarak göğsüyle kontrol ettiği topu şahane bir röveşatayla ağlara yolladı.
Hakan Balta, Volkan, Bouzid, Servet kadar katkı sağlayamadı. Song, Barış, Linderoth, Lincoln ve Hasan arkadaşlarından biraz daha farklıydı.
Kasımpaşalılar’ın ise birbirlerinden farkı yoktu. Fatih ve Özgür’le sağ, Ünal ve Alparslan’la sol kanadı iyi kapatan, defans 5’lisini bozmayıp Cihat ve Jens Bertel’le kuş uçurmayan ev sahibi golcüsü Theoue’nun yokluğunda, hücum da yoktu! Oyunun yalnızca bir yönüyle başarılı olmak çok zor.
Not: Bugün yüzlerce yazar Olimpiyat’taki rüzgârı yazacak, kimse o yetkililer, rüzgâr panellerinin tamamlanması için kılını kıpırdatmayacak. Bu otoritenin beceriksizliği kadar, futbolcuların da kadersizliği. Ya da Türkler’in kaderi bu!

0 YORUM