Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

28 Haziran 2017 Çarşamba
Golün kralı

Çok sıkıcı maçta futbolseverlerin tek güzel anısı Ümit'in röveşatası!

24 Eylül 2007, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

Çok sıkıcı maçta futbolseverlerin tek güzel anısı Ümit’in röveşatası!
Futbolsuz, temposuz, coşkusuz... Çok iyi direnen, defans prensiplerini hatmetmiş Kasımpaşaspor’a karşı Sion yorgunluğunu üstünden atamamış, konsantrasyonu bozuk bir Galatasaray. Sarı-Kırmızılı ekip 30 ve 45. dakikalar arasında yaptığı pres dışında hiç de iyi bir görüntü vermedi. Eskiden olduğu gibi defanstan şişirilen uzun toplar, dönen topları kazanmaya çalışıp pozisyon aramalar bir istisna dışında, işe yaramadı. O istisna da gol oldu!
Ümit önce Lincoln’ün kafasına indirdiği topu kötü bir zamanlama ile auta yolladı, ardından penaltıyı kötü kullandı, son olarak da Hasan’ın pasında ters kademeye gelen Fatih’i pozisyon dışında bırakmayı başaramadığı için topu kaleye yollayamadı. Bir de Lincoln’ün 20 metreden Ümit’e doğru attığı pas var ki, gol pası falan değil. 3 müsait fırsatı harcayan Karan ekmeğini taştan, Galatasaray’ı tartışmalardan çıkardı. Kaleye sırtı dönükken sıçrayarak göğsüyle kontrol ettiği topu şahane bir röveşatayla ağlara yolladı.
Hakan Balta, Volkan, Bouzid, Servet kadar katkı sağlayamadı. Song, Barış, Linderoth, Lincoln ve Hasan arkadaşlarından biraz daha farklıydı.
Kasımpaşalılar’ın ise birbirlerinden farkı yoktu. Fatih ve Özgür’le sağ, Ünal ve Alparslan’la sol kanadı iyi kapatan, defans 5’lisini bozmayıp Cihat ve Jens Bertel’le kuş uçurmayan ev sahibi golcüsü Theoue’nun yokluğunda, hücum da yoktu! Oyunun yalnızca bir yönüyle başarılı olmak çok zor.
Not: Bugün yüzlerce yazar Olimpiyat’taki rüzgârı yazacak, kimse o yetkililer, rüzgâr panellerinin tamamlanması için kılını kıpırdatmayacak. Bu otoritenin beceriksizliği kadar, futbolcuların da kadersizliği. Ya da Türkler’in kaderi bu!