ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Çok kolay oldu

17.09.2007

Kariyerinin en kötü maçlarından birini oynayan El Saka'nın ikramıyla kazanılan penaltı, Konyaspor'un oyun planını alt-üst ederken, daha maçın başında öne geçen Galatasaray'ı da oldukça rahatlattı.

Kariyerinin en kötü maçlarından birini oynayan El Saka’nın ikramıyla kazanılan penaltı, Konyaspor’un oyun planını alt-üst ederken, daha maçın başında öne geçen Galatasaray’ı da oldukça rahatlattı. Konyaspor, Galatasaray’ın beyni Lincoln’ü Batista ve Sedat’la değişerek kontrol ederken, Sabin’in üzerine kurduğu hücum planını uygulamaya çalışıyordu. Lincoln’ü durdurdular, ama Türkiye’deki gerçeklerden habersiz, Sabin’i sahada tutamadılar. Siyahi futbolcunun itirazdan gördüğü ilk sarı kart ağır, protesto gerekçesiyle kendisini oyun dışı bırakan ikinci sarı ise ‘teknik’ olarak doğruydu.
Oysa Bülent Yıldırım, maçın başında bariz gol şansı olan Hakan’ı düşüren El Saka’yı atmalıydı. 27’de Sabin ihraç edildi. 28’de Nonda’nın golü geldi. 31’de, daha önce bir penaltı yaptıran Hakan, Carrusca’ya şahane bir de gol attırdı. Konyaspor 65 dakika 10 kişi oynamasına rağmen, sahadaki mücadele, seyircinin de eksikliğiyle, çetin bir lig maçından çok antrenmana benziyordu. Havayı Nonda tercihiyle haksızlığa uğradığını düşünen Ümit Karan ve idmanda, maçta, sokakta aynı coşkuyla oynayan Hasan değiştirdi. Yorgun Konyalılar, Murat Hacıoğlu da tamamen bitince, sağdan Uğur’un ataklarında yelkenleri tamamen suya indirdi. Uğur şüphesiz gole aç Hakan, Ümit ve Hasan’ın en sevdiği isimdi. Ancak bu maç, Sion karşılaşması öncesi hiç bir şekilde ölçü değildi. 65 dakika 10 kişiyle oynayan Konyaspor’un 4 net pozisyon bulması üzerinde düşünülmesi gereken bir problem.
Galatasaray, sahada 1 kişi fazla oynasa da Hakan, Nonda, Carrusca ve Lincoln’ün top rakipteyken defansa yardım etmemesi, Sarı-Kırmızılılar’ın güçlü rakipler karşısında çok gol yemesine sebep olabilir.

0 YORUM