ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Başkanın sayesinde

19.03.2017

Yazarımız Hakan Can, Trabzonspor - Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

Tudor’un kadrosu maç öncesinde elimize geçtiğinde ve defansta Cavanda, Semih, Carole üçlüsünü görünce “Harakiri yapıyor” diye düşündük. Tudor’la birlikte takım savunmasını daha iyi yapmaya başlayan Galatasaray, duran top savunmasında ise yine çuvalladı. Hem de bir başka biçimde. Riekerink döneminde kornerlerde alan savunması yapan, fakat sadece durduğu yere top gelirse uzaklaştıran Galatasaray bu kez adam adama savunma yaptı. Ama ne adam adama savunma, evlere şenlik. Herkes adamını alıyor ama çevresine bakan yok! Trabzonspor’un onca transferi arasına altyapıdan yerleştirilmiş pırlanta Yusuf Yazıcı maskeyi düşürüverdi! Yusuf’un arka direğe attığı kornerde Castillo’nun bomboş kalmasını yüzü kızarmadan açıklayabilecek bir profesyonel olduğunu sanmıyorum!

Öğüdüm olsun...

Trabzonspor kaybettiği topları her pozisyonda ikili üçlü sıkıştırmalarla kazanırken, Tudor’un bir başka kumarına cezası kesecek üretkenlikten uzaktı. Çizgi halinde ileri çıkan Galatasaray defansının arkasına doğru zamanda pas yapmayı ilk yarıda hiç başaramadılar ki; başarsalardı Tudor açısından unutulmaz bir maç olabilirdi! İkinci yarının hemen ba∫ında Olcay’ın kazandığı ve 2 pas sonrasında Yusuf’a bıraktığı top maçın kaderini de belirledi. Yusuf şahane bir vuruşla takımını ileri taşımayı başardı. Sık yazmadığımdan Yusuf kardeşimize de naçizane bir öğüdüm olsun: Çok yeteneklisin, ama unutma ki yetenek tek başına bir işe yaramaz. Arda ağabeyin gibi adanmak, çalışmak ve doğru karar vermek lazım. Seneler sonra bir gün ayrılacak olursan rotan direkt Avrupa olsun.

Şampiyon adayı

Uğur’un acemice gördüğü kırmızı kart ve Rodrigues’in oyuna girip harika oynaması oyunu ve pozisyonları Galatasaray’a getirdi. Atamadılar. Sezon bittiğinde eğer başarıp üçüncü olurlarsa Dursun Özbek, “Fenerbahçe’yi geçtik, başarılıyız” diye açıklama yapabilir, şaşırmam. Çünkü kendisi ve yönetimi futbol yönetimine yabancı! Muharrem Usta o kadar krizin içinden taraftarını tek yumruk yaparak, hocasına kalkan olarak çıktı, Özbek yönetimi taraftarı yitirirken, oyuncularını da değersizleştirdi. Trabzonspor, Ersun Yanal’ın, Denizli’deki, Ankaragücü’ndeki, Gençlerbirliği’ndeki takımları gibi gelişiyor. Sezon başındaki transferleri yapanları karıştırmadan, devre arası transfer yapanların kararları ile birkaç takviye Trabzonspor’u 'Şampiyon adayı' yapar.
0 YORUM