Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

24 Nisan 2017 Pazartesi
Atacaksın...

51. dakikada Cavenaghi Bordeaux'yu beraberliğe taşıyan gölü atarken en önemli futbol gerçeklerinden birinin altını çiziyordu: Yakalayınca atacaksın!

26 Ekim 2007, Cuma Yorum Yaz
A+ A-

51. dakikada Cavenaghi Bordeaux’yu beraberliğe taşıyan gölü atarken en önemli futbol gerçeklerinden birinin altını çiziyordu: Yakalayınca atacaksın! İlk 45 dakikasını Galatasaray’ın mükemmel oynadığı karşılaşmanın 63. dakikasında Chamakh, Volkan’ın pozisyon hatasında aynı gerçeğin altını bir daha çiziyordu.
Galatasaray’ı ilk yarıda üstün kılan gerekçe, şüphesiz oyunun yalnızca hücum yönünü oynayan Lincoln yerine forma giyen Hasan’ın mükemmel olmasıydı. Oyun kurucular Arda solda, özellikle Hasan Şaş sağda çok etkili oldular; basit, çabuk ve etkili...
İlk yarıda sıfır hata ile oynayan dörtlü defans ve her yere yetişen Barış ve Linderoth ikilisi, başta Micoud, Fransız forvetlerini paralize ederken, ‘doğru zamanda’, ‘doğru zamanlamayla’ defans arakasına ‘doğru koşular’ yapan Nonda ve Ümit, dört mutlak fırsat yakalıyor ve maalesef harcıyorlardı. Ümit’in, Hasan’ın pasında 1, Nonda’nın Hasan’ın paslarında 2, Arda’nın pasında 1 toplamda 4 fırsatı harcaması maalesef maçın daha ilk yarıda Sarı-Kırmızılı ekibin lehine bitmesini engelliyordu. Skor 2-1’ken ve gol atmak gerekirken defans yaslanmış, Hasan ve Arda geride kalmış, Linderoth yorulmuş, Ümit ile orta saha arasındaki mesafe 30 metreye çıkmıştı. Görünen o ki her darbede can sıkacak kadar yerde kalan Galatasaray’ın kondisyonu yetersiz. Ve Song ya da Servet’ten biri oyuna girmezse Sarı-Kırmızılılar etkisiz.
Gol yememek önemli ama yakalarsan atacaksın.