ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Atacaksın-2

09.11.2007

Türk futbolundaki yavanlığı gösteren bir sınav daha oldu.

Türk futbolundaki yavanlığı gösteren bir sınav daha oldu. Nonda’nın, Arda’nın şahane pasında farkı bire indirdiği 44. dakikaya kadar Sarı-Kırmızılılar Sabri’nin kötü ortası, Lincoln’ün serbest atışı ve kornerden Servet’in kafası ile ön hazırlığı yapılmamış, üç cılız pozisyon bulabilmişti.
Oysa, çantada keklik görülen İsveç Ligi sekizincisi Helsingborg, aynı sürede 2’si gol olan 3’ü kaleci Aykut’ta kalan 5 mutlak pozisyon yakalamıştı.
Şu gerçeği herkes kabullensin: Futbolu, artık herkes oynuyor. Futbolun temel doğrularını yapan, yani alan daraltan, kadrosunun kalitesine göre plan yapan, çok koşan, topu koşturan her takım, bir de fırsatları değerlendiriyorsa ‘Futbolun temel prensiplerini’ çiğneyen her takımı ezip geçebilir.
Nonda’nın golüyle moral bulan Galatasaray, iki yıldızı Lincoln ve Arda’nın üstün kalitesi ve Nonda’nın pozisyon bilgisiyle 46 ile 70. dakikalar arası 6 net pozisyon yakaladı. Üçünü kaleci Anderson kurtardı, üçünü de futbolcular beceriksizce auta yolladı.
Sonra rakip bir daha yakaladı. Aslında pozisyon bile yoktu. Bu kez futbolcu Anderson, önce Song, sonra Servet’i katladı, ardından ceza alını dışından Aykut’u avladı. Bize de Bordeaux ile yapılan ilk maçtaki başlığımızı hatırlatmak kaldı: Atacaksın...
Eğer rakibi küçümsüyorsan, eğer top rakipteyken alan daraltamıyor, ters kademe yapamıyorsan, eğer bu kadar kolay gol yiyorsan, eğer kendini 2000’in Galatasaray’ı gibi dev aynasında görüyorsan prestiji daha fazla sarsmamak için:
A-t-a-c-a-k-s-ı-n...

0 YORUM