ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yeni kurban kim?

22.09.2007

Tanjeviç'in görevde kalacağını açıklayan Turgay Demirel, faturayı yine oyunculara çıkardı. Hüseyin, Kerem Tunçeri ve Serkan'dan sonra kimlerin kurban olacağı merakla bekleniyor...

Tanjeviç’in görevde kalacağını açıklayan Turgay Demirel, faturayı yine oyunculara çıkardı. Hüseyin, Kerem Tunçeri ve Serkan’dan sonra kimlerin kurban olacağı merakla bekleniyor...

Madalya hedefi ile gidilen, ama ilk sekize bile kalamadan geri dönülen üst üste 3. Avrupa Şampiyonası’nı geride bıraktık. Türkiye dönüşü, Basketbol Federasyonu’nun nasıl bir tutum takınacağı aslında belliydi. Daha İspanya’dayken tek suçlunun Tanjeviç olmadığını vurgulayan Turgay Demirel, beklendiği gibi faturayı yine oyunculara çıkardı. Dün yaptığı açıklamada, “Teknik kadroda bir revizyon, radikal bir değişiklik yok gündemimizde. Ama basketbol milli takımının oyun anlayışını ileriye götürecek, istekli, arzulu oynayacak ve 2010 Dünya Şampiyonası’nda başarılı olacak yeni genç oyuncular kadromuzda olacaktır. Kadromuzu bu anlamda revize edeceğiz” diyor başkan.
Anlaşılan o ki, Kerem Tunçeri, Hüseyin Beşok, Serkan Erdoğan gibi Türk basketbolunun yetiştirdiği önemli değerler gibi, yeni bir kaç isim artık milli formayı giyemeyecek. Peki bu isimler kim olacak. NBA’deki yıldızlarımız Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur mu, yerine yabancı oyun kurucu aranan Ender Arslan ya da Engin Atsür mü, yoksa yaptıkları açıklamaları beğenmedikleri Kaya Peker ile Ermal Kurtoğlu mu kurban seçilecek 2010 yolunda.

Değerler kolay yetişmiyor
Türk Milli Takımı’nın oyun anlayışını ileriye oyuncular mı taşır, yoksa vizyon sahibi antrenör ile basketbolu yönetenler mi?? Değerler kolay yetişmiyor sayın başkan. O faturanın kesileceği oyuncularla Türk basketbolu bir yerlere geldi. Tanjeviç’le ise hala bir yerlere gelmesini bekliyoruz.
2010 hedefi doğrultusunda iki şampiyona heba oldu. Anlaşılan o ki 2009 Avrupa Şampiyonası’ndan da birşey beklenmiyor. O da hazırlık kapsamında olacak. Peki siz ve sayın Tanjeviç 2010 Dünya Şampiyonası’nda madalya garantisi veriyor musunuz. Tabii ki böyle bir garanti olamaz. O zaman 2010 kadrosunun çekirdeğini oluşturacak oyuncular nerede. Nerede Hakan Demirel, Semih Erden, Cenk Akyol, Oğuz Savaş, Valentin Pastal, Barış Ermiş ve diğerleri. Aradan 4 yıl geçti. Hangisi üst düzey bir oyuncu olabildi. Pardon unuttum. Bu oyuncuların yeterli gelişimi sağlayamamasında tek suçlu kulüpler ve kulüp antrenörleri! Söz kulüplerden açılmışken Oktay Mahmuti ve Aydın Örs de yok artık. Zaten Türkiye’nin en iyi antrenörleri Tanjeviç ve Nihat İziç. Orhun Ene de biraz tecrübe kazanınca 3. sıraya da o gelecek. Erman Kunter’ler, Ergin Ataman’lar Avrupa’da torpille iş buluyor.

İşin kolay yolu
Başarısızlıkta faturanın oyunculara çıkmasında önemli bir neden daha var. O da Aydın Örs’ün yerine Fenerbahçe’nin başına Tanjeviç’in getirilmesi. Şimdi Sırp hocanın görevine son verilse, sormazlar mı, “Madem bu adamı kovacaktın, niye bize verdin” diye. Tabii ki sorarlar. Ama bir iki oyuncunun bileti kesilse bu kadar yaygara kopmaz. Konuşmazlar çünkü başları derde girmesin diye, ortalık da süt liman olur, herşey unutulur.

0 YORUM