ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Vujçiç faktörü!

09.11.2007

Her iki takım da halen çok sorunlu. Maccabi ve Efes yeni antrenörler, yeni oyuncularla başladıkları sezonda istedikleri oyunu sergileyemiyor bir türlü.

Her iki takım da halen çok sorunlu. Maccabi ve Efes yeni antrenörler, yeni oyuncularla başladıkları sezonda istedikleri oyunu sergileyemiyor bir türlü. İlk çeyrekte kötü savunma yapan Efes, üç oyun kurucu denedi bu on dakika içinde. Devre sona ererken, takımın attığı 35 sayının yarıdan fazlasını Hutson üretmişti (18). Tesellimiz, Maccabi’nin daha yüksek bir yüzdeyle hücum etmesi, ribauntlarda üstünlük kurmasına rağmen, devreyi sadece 1 sayı geride bitiriyor olmamızdı. İsrail ekibi 7 serbest atış kaçırınca daha üstün oynamasına rağmen, farkı açamamıştı.
İkinci yarıda Penn, Nicholas, Serkan ve Woods’un da devreye girmesini bekliyorduk. Nitekim Nicholas potayı zorlamaya başladı, biraz da iyi savunma yapılınca periyot sona ererken fark 9’a çıktı. İşte Efes buraları bir türlü oynamamıyor. O son adımı atıp maçı koparacağı yerde, yanlış hücum tercihleri nedeniyle durduk yere Maccabi havaya girdi. Tam 11-0’lık seri yakalayan Maccabi, guardı düşeceği yerde yumruğu atan taraf oldu. Euroleague’in en değerli oyuncularından Vuçjiç’in sakat olması avantaj teşkil etmedi Efes için. Basketbolcuya benzemeyen Uruguaylı Esteban Batista, Efes pota altında cirit attı. Bunda Uruguaylı’nın yeteneğinden çok, Woods’un misafirperliği daha etkindi. Esteban attıkça attı, ama savunma yönü çok zayıf olan Woods oynamaya devam etti!
Takımın en önemli iki skor opsiyonundan Nicholas 1/6 üçlük, Serkan 0/5 şut atarsa, Maccabi gibi zorlu bir deplasmanda kazanman da zor olur. Penn ve Ender de halen devreye girebilmiş değil. Sonuçta kazanılabilecek bir maçı daha kaybetti Efes. Daha yolun başındayız. Bakalım ilerleyen haftalar neler gösterecek.

0 YORUM