ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Tuhaf bir maç

21.12.2007

Fenerbahçe için artık bir Euroleague takımı olmuş diyebiliriz.

Fenerbahçe için artık bir Euroleague takımı olmuş diyebiliriz. Her şart altında çıkıp basketbolunu oynayabiliyor. İbrahim ve Semih yok, Solomon, Mrsiç ve Ömer sahada yok, Preldziç ve Vidmar zaten hiç yok. Rakip de, Lakoviç, Kasun, Basile, Acker gibi önemli oyunculara sahip İspanyol devi Barcelona. Normal şartlarda bile kaybedebileceğin bir maçı 7 eksikle (!) hatta Tanjeviç’i de sayarsak 8, kazanabilecek duruma geliyorsan, bu bir Euroleague takımı olduğunu göstergesidir.
Çok yumuşak savunma yaparak, rakibe yüzde 75’lere varan şut yüzdesiyle hücum etme şansı tanıyarak maça başlayan Fenerbahçe, yukarıda saydığım eksiklere rağmen oyunda tutunmayı başardı. İlk yarıda Hakan Demirel’in savunmadaki gayreti, yaptığı 3 asist, attığı 5 sayı, White’ın yüzde 90’la attığı şutlar, Oğuz’un pota altı katkısı, Rasim’in üçlükleri ile 10 sayılık fark kapandı, devre kafa kafaya bitti.
Üçüncü çeyreğin sonlarına doğru Barcelona farkı yine 14’lere kadar çıkardı. Bu kez Hakan ve Rasim’e Ömer Aşık eklendi. İkinci Euroleague maçını oynayan genç pivot 8 dakikada yaptığı 4 blokla potayı kararttı Barcelonalı oyunculara. Mirsad, hücumda olağanüstü performans sergiledi, Fenerbahçe yine ortak oldu maça. Ömer Aşık’ın kaçırdığı bir çember altı basket sonrası kenara alınmasıyla birlikte Barcelona hayat buldu, gitmek üzere olan maçı tekrar lehine çevirdi.
Sonuç; Sadece Hakan Demirel, Ömer Aşık, White, Rasim ve Mirsad’ın ekstra oyunuyla Barcelona’yı yenemezsin. Yenemedik zaten.
Kararımı verdim, Vidmar ve Preldziç’ten üst düzey oyuncu olmaz. O kadar şans tanındı, daha iyi oynadıkları bir maç göremedim. Ömer Aşık’ı izlerken ise heyecanlanıyorum. Zaten, sezon başındaki yapılanmanın mantığı Fenerbahçe’nın yapısı ile doğru orantılı değildi, bari yapılan tercihler doğru olsaydı. O da yok. Dünkü maçtan ve oynanan basketboldan keyif aldım, ama o kadar. Yensek de yenilsek de, ikinci tur için değişen fazla şey olmayacaktı. Solomon, Mrsiç ve Ömer gibi takımın en önemli üç asının, 0/7 üçlük atıp hiçbir varlık gösteremediğini tekrar hatırlatalım, gelecek maçlara bakalım.

0 YORUM