ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Telekom altın buldu

13.01.2008

Beşiktaş, evinde kaybedeceğinin sinyallerini uzatmada yendiği Ventspils, son saniye hücumları ile geçebildiği Kolej ve FMP maçlarında vermişti aslında.

Beşiktaş, evinde kaybedeceğinin sinyallerini uzatmada yendiği Ventspils, son saniye hücumları ile geçebildiği Kolej ve FMP maçlarında vermişti aslında. Rakip bu kez Telekom olunca, sonuç da farklı oldu. Müthiş bir dönem geçiren bir takımın bütün bir sezonu aynı çizgide götürmesi zaten imkansız. İniş ve çıkış dönemleri olacaktır. Ancak bu dönemin Telekom’la oynanacak maça denk gelmesi, kendileri açısından talihsizlik oldu. Şampiyonu Play-Off’un belirleyeceği sistemde, normal sezon maçları bazıları için önemsiz gibi görünse de, güçlerinin neredeyse eşit olduğu 5 takım arasında seriye 1-0 önde başlayacak olmak, çok ama çok büyük bir avantaj.
Wright’sız oynamaya alışmaya başlayan Telekom da, Ankara’da devirdiği Beşiktaş’ı bir kez daha yenip şampiyon adayları arasında bu avantajı yakalayan ilk takım oldu. Sezonun en kritik galibiyetlerinden biriydi Başkent ekibi için.
Oyunun başında ilk 7 hücumun 6’sından basketle dönen Beşiktaş, aynı başarıyı savunmaya taşıyamayınca, Telekom karşılığı çabuk verdi. İk 15 dakikada Barış (3/3), Bekir (3/3), hele hele topu göğüs bölgesinden çıkaran ve oralardan şut atmayı fazla sevmeyen Williams’ın (2/2) ekstra üçlükleri, Wright’ın skor eksikliğini fazlasıyla giderdi. Beşiktaş’ta ise bırakın ekstra performansı, Dalmau ve Kaya gibi kilit isimler beklenin çok altında kaldı. Dalmau ilk 20 dakikayı, 0/3 isabet ve 0 asist, Kaya ise 1/5 isabet ve 0 ribauntla tamamlayınca fark da devre bitmeden 12’lere kadar çıktı. İkinci yarının başında gösterilen efor ise, El Amin, Haluk, Tutku, Williams ve Dudley gibi tecrübeli isimlere sahip olan Telekom’u yakalamaya yetmedi. Motivasyonu iyice düşen Kartal, teslim bayrağını çok erken çekti.
Drobnjak’ın da Türk statüsüne geçmediği taktirde, 3+2 sistemi nedeniyle verimli olmasını beklemek kısa vadede çok zor gözüküyor.

0 YORUM