ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Tanjeviç'in fendi

21.01.2008

Fenerbahçe için Efes'i yenmek alışkanlık oldu. Maç öncesi, Fenerbahçe'deki eksikleri gözönüne aldığımızda Efes favori gözüküyordu.

Fenerbahçe için Efes'i yenmek alışkanlık oldu. Maç öncesi, Fenerbahçe'deki eksikleri gözönüne aldığımızda Efes favori gözüküyordu. Haftalardır oynamayan Oğuz iyileşirken, Mirsad, Semih ve Mrsiç sahada yoktu. Efes kağıt üstünde avantajlıydı belki ama rakibini arka arkaya 7 kez yenmenin getirdiği bir psikolojik rahatlık vardı Fenerbahçeli basketbolcuların üzerinde.
Buna karşın oyunun ilk 25 dakikalık bölümünde kontrol Efes Pilsen'deydi. Pota altını, tecrübesiz Fener uzunları önünde iyi kullanan Lacivert-Beyazlılar'da Nicholas da, kabusu Ömer'in savunmasından kurtulunca 8 sayılık avantaj yakaladı Efes. Mrsiç'in olmadığı maçta Hakan'a da güvenmeyen Tanjeviç, Solomon'u kenara almak durumunda kaldığı dakikalarda oyun kurucusuz oynamayı tercih etti. Bu bölümde ise Efes coachu David Blatt'ten, White ile top getiren Fenerbahçe'ye tam saha baskı yapması beklenirdi doğal olarak. En azından top kapamasalar bile, rakibin oyun kurması iyice zora girebilirdi. Ancak, baskılı adam adama yerine, alan savunması tercih edilince, çok rahat top getirip, paslaşan Fenerbahçe, 8 sayılık farkı da bu bölümde kapadı. Efes maçı koparabileceği bir anda, rakibi oyuna ortak etti. Fenerbahçe'de de iyice dinlenen Solomon'un bitirici yumruğu atması sürpriz olmadı. Ömer Onan, son bölümlerde Nicholas'ı daha önce nasıl savunduğunu hatırlarken, Clippers’ın izlediği Ömer Aşık, NBA biletini cebine koydu. 15 sayı ve 13 ribauntla oynayan genç pivot, gecenin kahramanı olurken, daha önce çok eleştirdiğimiz Tanjeviç de, eksik kadrosunu çok iyi yönetti.
Tanjeviç, Milli Takım'la hüsran yaşadığı İspanya'dan şampiyon  olarak gelen Blatt'ı böylece bir sezonda 3. kez yenmiş oldu.

0 YORUM