ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Sorun sistem mi statü mü?

30.10.2007

Efes Pilsen, bu sezon oynadığı 5 önemli maçını da kaybetti.

Efes Pilsen, bu sezon oynadığı 5 önemli maçını da kaybetti. Son Telekom maçı hariç, iki Fenerbahçe, bir Cibona Zagreb, bir de Minnesota Timberwolves karşılaşmalarında kazanabilecek duruma gelmesine rağmen son adımı atamadı. Winner (kazanıcı) karakterdeki oyuncu eksikliği kayıplardaki etkenlerden biriydi. Penn’in gelmesi, bu durumu tersine çevirebilir. Genel görüş ise, takımın ve coachun yeni olması nedeniyle sistemin oturmamasıydı. Coach Blatt de, kendilerine zaman gerektiğini dile getiriyor. Ancak bu zaman dilimi uzayacak gibi gözüküyor. Euroleague’deki Cibona maçında hiç oynamayan Mustafa Abi, yerli kontenjanını doldurmak için Telekom karşısında ilk beşte sahaya çıkıyor. David Blatt, kötü giden oyuna müdahele etmek için oyuncu değişiklikleri deniyor. Hepsini ikişer ikişer yapmak durumunda kalıyor statü gereği. Hem oyuncunun, hem izleyenlerin kafası karışıyor, doğal olarak da ritm bulunamıyor. Euroleague ve Türkiye Ligi maçlarına ayrı ayrı hazırlanmak durumunda olacak Efes’te sistemin oturması için gereken zaman, beklenenden fazla olacak.
Bu tabii ki savunmada gösterilen kötü performansın mazereti olamaz. Hutson ve Woods’un ilk kez Euroleague oynuyor olmaları ve bu düzeyde savunma yapamamaları göze çarpıyor. Özellikle Andriç’ten sonra, Wright da Hutson savunmasını kolayca aştı. Ermal-Kerem ikilisini hem Euroleague, hem de Türkiye Ligi maçlarında ilk beşe monte etmek, gerek müdafaa sertliğinin artmasında gerekse değişiklik rotasyonunu az da olsa düzene sokmakta fayda sağlayabilir diye düşünüyorum.
Telekom, geçen sene olduğu gibi yine müthiş başladı lige. İki yıldır oturmuş olan kadrosunu El Amin, Wright, Williams, Barış, Bekir gibi oyuncularla takviye eden Başkent ekibi zirve yolundaki ikinci rakibini de devirdi. Türkiye Kupası’nda da bütün maçlarını kazanan Telekom, ligin en hazır takımı konumunda. Oyunun her alanında ağırlık koyabiliyorlar, bir de Tutku ve El Amin gibi bireysel yeteneklere sahip yıldızlarla Efes’i hem de İstanbul’da yenerken fazla zorlanmadılar.
Karşıyaka, uzun süredir hasret kaldığı başarıya bu sezon ulaşacak gibi gözüküyor. 4. maçını da kazanan Kaf-Kaf heyecan veriyor. Bu hafta sonu oynanacak Galatasaray maçını şimdiden merakla bekliyoruz. Galatasaray da evinde kazandığı üç maçın ardından, ilk deplasmanında yenilgiyle tanıştı. Fenerbahçe, Antalya’ı evinde yenerken çok da iyi basketbol oynamadı. Geçen yıldan bu yana altıncı adam rolünü müthiş oynayan Mrsiç’in kararlılığı, Kanarya’nın geriden gelip kazanmasını sağladı.
Fenerbahçe’yi İstanbul’da yenen Banvit, bu kez evinde Beykoz’a mağlup oldu. Bu ligde hiç bir sonuç artık sürpriz olarak sayılmamalı.

0 YORUM