ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Sıkılmadınız mı?

31.08.2009

Ben fazlasıyla sıkıldım. 5 yıldır aynı teraneleri dinliyoruz.

Ben fazlasıyla sıkıldım. 5 yıldır aynı teraneleri dinliyoruz. Yok efendim Tanjeviç iyi oynayanı hemen dışarı çıkarıyormuş, çok fazla oyuncu değiştiriyormuş, niye mola almıyormuş. Vs vs...
Basketbolu bilen bilmeyen, yazan çizen 5 yıldır aynı şeyleri söylüyor. Kendini tekrar ediyor. Bıkmıyor, usanmıyor... Sığ, bilindik eleştirilerin dışına çıkamıyor...

Hırvatistan maçında takım kötü giderken mola alınması gerektiğini dünkü çocuk da söylüyor. İlkokul öğrencisinin bile gördüğünü Tanjeviç görmüyor yani!..
Sokaktaki insanın yapabileceği bir yorumu yapmadım diye ‘Tanjeviç yalakası’ ilan etmiş beni sevgili Ahmet Kurt ağabey. Oysa ki sadece, “Tanjeviç mola almayarak takımın ne yapacağını görmek istedi” diye yazmışım.

Bu cümlede ne bir övgü var, ne de Tanjeviç’in doğru yaptığını vurgulayan bir ima var. Sadece bir durum tespiti var o kadar. Daha yeni söylenenleri ben zaten taa 2005 yılında yazmışım. Tanjeviç’in yerine Oktay Mahmuti’nin gelmesi gerektiğini belirtmişim. İçinde Tanjeviç öznesi bulunan 100 tane yazı yazdıysam 98’i eleştiridir. 1 kere Enes’i Euroleague’de oynattığı için, 1 kere de başka bir konu hakkında olumlu yazmışımdır.

Her maçtan sonra ‘Tanjeviç gitsin’ demenin ne anlamı var ki. 5 yıldır ben dahil herkes söyledi. Şampiyonaya günler kala, Tanjeviç bu takımın başında olacağı için ‘Tanjeviç’le olmaz’ yorumu yapmak, kimseyi kısırdöngüden çıkaramaz.
Bazı maçlarda mola almayacağını biliyorum. İlk yarılarda hiç oynamayan Engin ve Ömer Aşık’ın ikinci yarıda ilk beşte başlayacağını etrafımdakilere söylüyorum. İlk beş başlayan Sinan’ın bir daha forma giymeyeceğini tahmin ediyorum. 7 dakikada 10 sayı atan Ömer Onan’ın kenara geleceğini de. Tanjeviç’in yönettiği iki üç maçı izleyen, kafası biraz çalışan herkes bu tespitleri yapabilir. Ama bunları söylüyor olmak, Tanjeviç’i desteklemek değildir ki...  Tanjeviç bu işte. Kabul etsek de, etmesek de... 

Ama 5 yıldır kendilerini tekrar edenlerin gözünde ben Tanjeviç ve Turgay Demirel yandaşı oluyorum.
Sadece düşmanlık yapmadığım, körü körüne eleştirmediğim için daha önce cevap bile yazma gereği hissetmediğim kişilerin hakaretine maruz kalmıştım bir kaç kez.
Ama çok saydığım Ahmet Kurt ağabeyin lafları beni biraz üzdü. İyi analiz edememiş, biraz da Tanjeviç ve Turgay Demirel düşmanlığı iyice gözünü kararttığı için fevri hareket etmiş galiba. Unutmuş benim geçmiş yazılarımı.
Ne diyelim sağlık olsun...

0 YORUM