ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Obradoviç ve Kaliniç

10.03.2018

Gazetemizin yazarlarından Gökhan German, Zalgiris Kaunas-Fenerbahçe Doğuş mücadelesini değerlendirdi.

Jasikevicius yönetimindeki Zalgiris, 17 yıl sonra Play-Off’a kalmak üzere, üstüne üstlük dünkü yenilgiye rağmen ilk 4 mücadelesi veriyor. Fenerbahçe Doğuş, geçen haftaki Real Madrid galibiyetinden sonra saha avantajını büyük olasılıkla almıştı. Litvanya ekibi için çok daha fazla anlam taşıyan bir maçtı. Nitekim maça çok iyi çalışmışlar. Hücumları takır takır işledi. 5/5 saha içi, 8/8 serbest atış isabet oranı ile maça başlayıp, 18-7 öne geçtiler. Fenerbahçe ise hiçbir hücumu durduramazken, bir çok yanlış şut tercihinde bulunuyordu. Fark bir ara 12’ye çıktı ama Kanarya, bu kadar kötü oyuna rağmen, oyunun içinde kalmanın mükafatanı ikinci yarıda gördü. Obradoviç sürekli doğru beşi bulmak için denedi durdu. Sonunda buldu da. İki oyun kurucunun felaket oynadığı 4. periyoda kadar Melli, Thompson ve Vesely, takımı ayakta tutmayı başardı. Son çeyrekte ise Sloukas kendine geldi. Kaliniç ‘ben bu zamanların oyuncusuyum’ dedi bir kez daha. Datome de sorumluluk almaya devam etti. Fenerbahçe bu galibiyetle matematiksel olarak Play-Off’u, gerçekte de ilk 4’ü garantiledi. Yolun sonunda bir Final-Four daha görünüyor.

Gecenin sorusu

Maçı kim kazandı? Bence Obradoviç. Bu yıl Fenerbahçe bir kez daha şampiyon olursa, bu Obradoviç’e yazılır. Geçen yıl Bogdanoviç veya Udoh diyenler olabilir ama bu sezon, tamamen takım oyunuyla buralara geldiler.

Maçın starı

Tartışmasız Kaliniç. Sezonun büyük bölümünü sakat geçirdi ama karar anlarında geçen yılki gibi yine büyük işler yaptı. Böyle bir deplasmanda 12 sayı, 6 asist, 2 de top çalma. Daha ne yapsın?

Maçın olayı

Maçın olayı Zor deplasmanda 25 kere çizgiye gitmek büyük olay. 25’ini de sayıya çevirmek daha da büyük...

Kısa mesaj

Mesajı Fenerbahçe Doğuş verdi tüm rakiplerine... Önce Real Madrdi, ardından da Zalgiris'i deplasmanda yendi. Haftaya da CSKA var. Sıradaki gelsin...
0 YORUM