ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Nostaljik gece!

07.11.2007

İki-üç yıl önce Fenerbahçe FIBA Avrupa Ligi'nde mücadele edip, başarılı sonuçlar almasına rağmen tribünlerde 50-100 arası taraftar olurdu.

İki-üç yıl önce Fenerbahçe FIBA Avrupa Ligi’nde mücadele edip, başarılı sonuçlar almasına rağmen tribünlerde 50-100 arası taraftar olurdu. Bırakın oyuncuları ve teknik kadroyu, hakemler ve biz basın mensupları bile buz gibi salonda maça konsantre olamazdık. Dün de öyle bir nostalji yaşadık Abdi İpekçi Spor Salonu’nda. Euroleague değil de, sanki sıradan bir FIBA Avrupa Kupası maçı oynanıyordu sahada. Eee... Alpella’ya bile yenilirsen, gelmez tabi taraftar maça. Yöneticiden de, gazeteciden de daha iyi bilir bazen neyin ne olduğunu. Yemez, “2010’un takımını kuruyoruz” laflarını, bugüne bakar. Fenerbahçe yönetimi niye uğraşıp maçı bir gün erkene aldırdı ki? PSV maçıyla aynı saatte de oynansa Roma karşılaşması, daha az taraftar olmazdı tribünde.
Oysa yıllar sonra Fenerbahçe taraftarı basketbolda da takımına sahip çıkmıştı. Euroleague’in son demleri ve Play-Off döneminde onbinler salona sığmıyordu. Şampiyonluk Bağdat Caddesi’nde kutlanmıştı. Coşku, heyecan, mutluluk doruk noktasındaydı. Şimdi yeller esiyor o duyguların yerinde.
Bu durumdan en çok etkilenen de Lottomatica Roma oldu. 15 bin kişi önünde Panathinaikos’a son dakikalarda teslim olan sıradan İtalyan ekibi, teslim bayrağını maçın başında çekmiş bir görüntü içindeydi, tıpkı Fenerbahçe’nin Real Madrid ile oynadığı karşılaşma gibi. Daha 3 dakika dolmadan 5 top kaybı yaptı Roma, 15 gün önce aynı salonda Fenerbahçe’nin yaptığı gibi.
Grupta ilk 5 iddiasını sürdürebilmesi, moral motivasyonunu yitirmemesi için, ilk iki maçını yitiren Fenerbahçe’nin mutlak kazanması gerekiyordu dün gece. Rakibi ezerek kazandılar da... İbrahim, Mirsad, Mrsiç, Solomon, Ömer, Semih, Oğuz, geçtiğimiz hazirandan nostaljik bir gece yaşattılar.
Sahi; 3 yıl sonranın yıldızları Preldziç ve Vidmar neredeydi? Hatta Hakan Demirel!...

0 YORUM