ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Nicholas'ın gecesi

16.11.2007

Efes için en sevindirici taraf, bu sezon ilk kez savunmada savaşmalarıydı. Sert ve üst düzeyde müdafa yaptı Lacivertli-Beyazlı oyuncular.

Efes için en sevindirici taraf, bu sezon ilk kez savunmada savaşmalarıydı. Sert ve üst düzeyde müdafa yaptı Lacivertli-Beyazlı oyuncular. Bunda Coach David Blatt’in match up alan savunmasından vazgeçip, klasik adam adama dönmesinin de rolü vardı. Efesli oyuncular, o alan savunmasını bir türlü beceremiyordu. Nitekim dün de bir kez denediler, onda da devre biterken bomboş üçlük yediler Bogdanoviç’ten.
İkinci olumlu nokta da, kafa kafaya giden bir maçı ilk kez kazandı bu sezon Efes Pilsen. İki Fenerbahçe, Cibona ve Maccabi karşılaşmalarında oyun kazanılacak noktaya gelmişken hepsini kaybetti Lacivert-Beyazlılar. Dün de önce 14, sonra da 11 sayı geriden gelip kazanmayı bildiler. Bunda Nicholas’ın kararlığının rolü büyüktü.
Le Mans enteresan bir takım. Kısa forvetleri Batum (2.04) ve Bogdanoviç (2.05), pivotları Clancy (2.01) ve Ricci’den (2.01) daha uzun. Geçen yıl da 1.98’lik Eric Campbell’la oynuyorlardı. Kısa uzunları seviyor demek coach Vincent Collet. Henüz maç kazanamadılar. Roanne gibi sıradan ama sert bir ekip. Bütün maçlarda sonuna kadar savaşıyorlar, sonunda kaybediyorlar.
Maccabi maçında 10’da 1 üçlük atan Nicholas-Serkan ikilisi dün 16’da 8 üçlük atınca, Le Mans’ın istediği gibi düşük tempoda giden maçta önemli rol oynadılar.
Savunma iyiydi, ama hücum tam tersiydi. Penn ve Ender, geçmiş günlerini mumla aratıyorlar. İkisinin de bir önce özgüvenlerini kazanması gerekiyor. Yoksa ikisi de Euroleague’in en değerli oyun kurucuları arasında yer alıyor. Geçen sezonu biraz hatırlasınlar yeter. Maçın hareketi 2.18’lik Woods’un bütün sahayı driplingle geçip, kendisiyle beraber fast break’e çıkan 2.08’lik Kerem Gönlük’ün turnikeyi bırakmasıydı.

0 YORUM