ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Nicholas dönünce

17.01.2008

Önce hiç galibiyeti bulunmayan grup sonuncusu Le Mans, ardından da grup lideri Lietuvos Rytas galibiyetlerinin benzerliği, Efes'in son çeyrekte yaptığı savunmaydı.

Önce hiç galibiyeti bulunmayan grup sonuncusu Le Mans, ardından da grup lideri Lietuvos Rytas galibiyetlerinin benzerliği, Efes’in son çeyrekte yaptığı savunmaydı. Fransa’da ilk 3 çeyrek 74 sayı yiyip, son bölümde sadece 6 sayıyı potasında gören Efes Pilsen, dün de 30 dakika boyunca savunma konsantrasyonu üst düzeyde olmayınca, sayıya kolay gitmesine rağmen skoru geride götürdü sürekli. İlk üç periyotta rakibi 20 sayının (24-22-21) altına çekemeyen Efes Pilsen, galibiyetin anahtarının savunmadan geçeceğinin farkına yine 4. bölümde vardı, son dakikadaki basketleri saymazsak rakibi 13 sayıda tutan ekibimiz, sıralama açısından çok ama çok kritik bir galibiyete imza attı.
Drew Nicholas’ın, Efes Pilsen sistemi için ne kadar önemli bir oyuncu olduğu bir kez daha ortaya çıktı Rytas maçında. Belki de liderlik şansının kaybolduğu Maccabi yenilgisi ve uzatmada kazanılan Le Mans maçlarını Nicholas’sız oynayan Efes’in hücum organizasyonunun sekteye uğradığını görmüştük. Sıkıştıkları her anda gözleri Nicholas’ı arıyordu Efesli oyuncuların, onu göremeyince de zorlama atışlar ortaya çıkıyordu. Amerikalı skorer dün belki fazla atmadı ama öyle hayati anlarda sahne aldı ki, önce Efes’i ayakta tuttu, ardından öldürücü hamleyi yaptı. Saniyeler biterken attığı mucize üçlükle devre 46-46 sona erdi. Felaket bir üçüncü çeyrek oynayıp 7 sayı geri düşen takımının, yine son saniye basketi ile oyunda kalmasını sağladı 3. periyot sonunda. Final bölümünde ise önce üçlük atıp Efes’i öne geçiren Amerikalı, hücumun dönüşünde 2.20’lik Petravicius’a yaptığı blokla, “Bu gecenin adamı benim” dedi.
Nicholas’ın sahada olması, diğerlerini de rahatlattı hem pozisyon, hem de psikolojik olarak. Hutson, bu sezonki en iyi performanslarından birini çıkarırken, Penn, hiç çaktırmadan yine 21 sayıyı bıraktı rakip potaya. Kenny Gregory sahada fazla gözükmedi ama soğukkanlılıkla attığı 2 basket var ki, nefeslerimizi kesti.
10’ar dakikalık iki performansla iki maç kazandı Efes. Kalan 60 dakikadaki savunma ise Euroleague düzeyinde değil. Müdafa konsantrasyonu için illa ki yumurtanın kapıya dayanması gerekmiyor. Daha üst seviyede takımları bu şekilde yenmek çok ama çok zor olur.

0 YORUM