ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Ne umduk, ne bulduk

04.11.2007

İlk 4 maçını kazanan, özellikle Amerikalı oyuncuların müthiş performans sergilediği Karşıyaka ile zirve iddiasında bulunan Galatasaray maçını iple çekiyorduk.

İlk 4 maçını kazanan, özellikle Amerikalı oyuncuların müthiş performans sergilediği Karşıyaka ile zirve iddiasında bulunan Galatasaray maçını iple çekiyorduk. Heyecan vardı, ama beklenen kaliteden uzak bir karşılaşma izledik. Bırakın dış şutları, yakın mesaje ve turnikeler kaçtı, serbest atışlar girmedi, top kayıpları had safhadaydı, iki takım da adeta maçı hediye etmek için çalıştı birbirine. İstatistiklere baktığımızda, büyük bir denge söz konusuydu. Galatasaray yüzde 42, Karşıyaka yüzde 45 ile şut atarken, evsahibi 14, İzmir ekibi 13 hücum ribauntu almış. Bu kadar hücum ribauntu verilmese, yüzdeler daha da düşecek. Galatasaray 15 top kaybı yaparken, Karşıyaka 17 kez topu potaya atamamış. Toplam ribauntlarda 38’e 38’lik denge var. Cim Bom 5, Kaf-Kaf 8 faul kaçırdı, skor farkını küçük nüanslar belirledi.
Oyunun genelinde Galatasaray’ın kaçtığı, Karşıyaka’nın kovaladığı bir görüntü vardı. Cim Bom, son bölümde Dee Brown ve Cüneyt’in kararlığı sayesinde galibiyete ulaştı. Henüz takım olma yolunda sorunları olan Galatasaray açısından bu kazanım, mental olarak da çok önemliydi. Yeni transfer Hite, ilk maçı olmasına rağmen hiç tedirgin değildi. Çekinmeden top kullandı. Kendine pozisyon yaratabilen oyuncu sıkıntısı çeken Galatasaray’da, bu özellikleri bulunan Hite’in faydalı olacağını tahmin ediyorum.
Karşıyaka, 15 sayı geri düşmesine rağmen son ana kadar oyunu bırakmadı. Ancak sadece 6 kişiyle oynamanın dezavantajını yaşadılar. Bütün bir sezon 6 kişiyle nasıl geçer bilmiyorum. Ahmet Kandemir’in rotasyonu genişletmesi şart gözüküyor. Sadece 5 oyuncudan sayı bulabilmişler, 17 serbest atışın hepsini Hosley ve Marshall kullanmış. Barış’ın 9/10 isabet oranıyla gösterdiği 22 sayılık performansa yazık oldu. Asım, çok olgun oynuyor. Nikola Vujçiç’ten sonra belki de Avrupa’nın en asistçi pivotu olmuş. Dün de 5 asist yaptı. Hosley, faydalı mı oldu, zararlı mı oldu çözemedim. 23 sayı, 12 ribaunt, 6 top çalma. Baktığınız zaman mükemmel gözüküyor. Ama öyle kritik anlarda (5) top kayıpları yaptı ki, fark da orada 15’e çıktı.

0 YORUM