ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Makus talih!

25.10.2007

Efes Pilsen yeni oyuncular, yeni antrenör, yeni bir basketbol anlayışıyla Zagreb'e gelse de, kaderini yine değiştiremedi.

Efes Pilsen yeni oyuncular, yeni antrenör, yeni bir basketbol anlayışıyla Zagreb’e gelse de, kaderini yine değiştiremedi. Efes, hayatında hiç çekmedi Cibona’dan çektiği kadar. Şu ana kadar 11 kere Zagreb’e gelen biri uzatmada olmak üzere sadece 2 kez kazanabilen Lacivert-Beyazlılar, makus talihine bir kez daha yenik düştü.
Aslında Efes Pilsen mükemmel oynadığı ilk yarıda maçı kaybetti. Yüzde 81 üç sayı, yüzde 75 iki sayı, yüzde 100 serbest atış gibi mantık üstü bir yüzde ile oynayan Efes’in, normalde soyunma odasına 15-20 sayı farkla gitmesi ile gerekiyordu. Tam 10 asist yaptığı, harika hücum edip 54 sayı bulduğu, rakibin en önemli skor güçlerinden biri Hoskin’in ısınırken sakatlandığı, takımın en skoreri Warren’ın sadece 2 sayıda kaldığı, yani tüm şartların lehine geliştiği devrede sadece 7 sayılık bir fark bulabildi Efes. Bu durumdaki faktör de rakipten 5 fazla top kaybı yapması, Cibona’ya 5 fazla hücum ribauntu vermesi ve sürekli denediği match up alan savunmasının oturmamasıydı. Efes’e oranla çok daha düşük yüzdeyle şut atan Cibona, bu nedenler yüzünden tam 12 kez fazla hücum edince, skoru sürekli geride götürse de oyunda kalmayı başardı. İkinci yarıda yüzdemiz düşecekti. Galip gelmenin tek yolu, savunma dozajını artırmaktı. Ancak Efes Pilsenli oyuncular bir türlü savunmada gereken performansı sergileyemedi. Bu kez Cibona’nın şut yüzdesi artmaya başladı, ilk yarıda suskun kalan Warren, doğal olarak devreye girdi, genç Andriç, Adriyatik Ligi’ndeki başarılı performansını Euroleague’e de taşıdı. Tecrübeli Ayuso ve Roziç de, üçlükleri sıralamaya başlayınca, 23 ve 31. dakikalar arası 23-2’lik bir seri yakalayan evsahibi, 13 sayı geriden gelip, 8 sayı öne geçti. Bu ana kadar farkı 3-4 kez 10 sayı ve üzerine çıkaran Efes Pilsen, öldürücü darbeyi bir türlü vuramadı. Sonuçta, sezon başı. Blatt ve Efes’li oyuncular çok kısa bir süredir beraberler. Özellikle, Blatt’in savunma sistemine takımın alışması zaman alacak gibi gözüküyor. Rakiplere ne yapacağını şaşırtan match-up alan savunması oturduğu taktirde, zaten iyi hücum eden ve birbirinden çok silahı olan Efes Pilsen’de işler yoluna girecektir. Çünkü son yılların en güçlü kadrosu oluşturuldu.

0 YORUM