ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Mahalle maçı

31.12.2007

İki takım da sorunlu olarak geldi Abdi İpekçi'ye. Fenerbahçe, İbrahim ve Semih sakatlandıktan sonra, düşüşe geçmişti.

İki takım da sorunlu olarak geldi Abdi İpekçi’ye. Fenerbahçe, İbrahim ve Semih sakatlandıktan sonra, düşüşe geçmişti. Türk Telekom ise, Wright’ı kaybettikten sonra, adeta bitti. Arka arkaya üç yenilgi aldılar Wrights’sız oynadıkları maçlarda. Başkent ekibi anlaşılan o ki, bir B planı hazırlamamış. Solomon’u Bekir’le savunarak oyuna başlayan Telekom, sayı atmasını belki engelledi ama rakibini her pozisyonda geçen Amerikalı, asistlerle Oğuz’u besledi. Wright’ın yokluğunda Dudley’in tekrar aktif hale gelememesi, Haluk, Bekir ve Tutku’nun oyuna girememesi nedeniyle Telekom, sadece El Amin ve Williams’ın eline bakmak zorunda kaldı.
Fenerbahçe’de ise oyuna başlayan Ömer ve White’ın yerine giren Mrsiç-Preldziç ikilisi farkı yaratan isimler oldu. Sadece 6 dakika oynayan Ömer Aşık, bu kısa sürede 4 sayı, 4 ribaund yaparken, ikinci yarıyı kenardan seyretti. Beykoz maçından sonra dün de takımın en skoreri olan Preldziç (6/7 iki sayı, 2/2 üç sayı) kendine gelmeye başladı. Yeteneğini sergilemeye başlayan Sloven’in vatandaşı Vidmar ise bildiğiniz gibi.
İkinci yarıda Fener, 32. dakikada 19 sayılık farka ulaştı. Bu süreçte Telekom, darmadağın bir görüntüdeydi. Arka arkaya top kaybı yapan, savunmada rakibini seyredip, elini bile kaldırma zahmetinde bulunmayan Telekomlu oyuncular, maçı bıraktılar.
Kalan 8 dakika ise adeta mahalle maçı gibi oldu. Tanjeviç, kenarda çıldırmasına rağmen iki takım da hiç müdafa yapmadı. Başta El Amin olmak üzere Başkent ekibi bu 8 dakika içinde 39 sayı üretirken, Fenerbahçe de kazanacak kadar attı, toplamda da 192 sayı seyretti basketbolseverler. Ama keyif aldığımız söylenemez. Çok oyuncu değiştiriyor diye eleştirilen Tanjeviç, koskoca ikinci yarıyı sadece 6 kişiyle oynadı, takım da yorulunca savunma performansı düştü.
Telekom’da ise 19 sayılık farkı kaparken, ne bir taktik değişiklik, ne oyuna müdahele vardı. El Amin, geldi geldi kimseye pas vermeden attı, fark da öyle kapandı.

0 YORUM