Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

22 Haziran 2017 Perşembe
Kurtla, kuzu

Form grafiği giderek yükselen Beşiktaş'la, düşüş trendinde olan Fenerbahçe arasındaki derbide, evsahibi uzun yıllar sonra ezici bir üstünlükle galip geldi.

24 Aralık 2007, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

Form grafiği giderek yükselen Beşiktaş'la, düşüş trendinde olan Fenerbahçe arasındaki derbide, evsahibi uzun yıllar sonra ezici bir üstünlükle galip geldi. Kazanmayı daha çok isteyen, daha tecrübeli ve sahada da güçlü olan taraf Beşiktaş'tı, gülen taraf da onlar oldu. Siyah-Beyazlılar, gerek kafa, gerek de taktik olarak çok iyi hazırlanmış maça. Hem pota altını, hem de dış adamları mükemmel savunan Siyah-Beyazlılar, hücumda da son haftalardaki yüksek yüzdeli oyununu sürdürdürdü.
Niçeviç-Kaya ikilisi, çaylak Ömer Aşık ve Vidmar'ı sahaya çıktıklarına pişman etti. Kanarya'nın üç uzunu Vidmar, Ömer ve Oğuz, 19 pota altı atışının 3'ü smaç olmak üzere 4'ünde isabet bulurken, 7 kez de blok yedi ağabeylerinden. Beşiktaş'ın tecrübeli ikilisi ise 16'da 14'le oynadı. Hem attırmadılar, hem her attıklarını soktular.
Dışarıda da durum farklı değildi. Solomon, Ömer ve Mrsiç'e göz açtırmayan Siyah-Beyazlı dış savunucular, oyun koptuktan sonra Ömer'in soktuğu 2 üçlüğü saymazsak 6/21 üçlük attırdı rakibine. Antalya'da coşan Shumpert, bir resital de Akatlar'da sundu. Ne White, ne Rasim ne de Preldziç karşısında durabildi 7/10 üçlük atan Amerikalı'nın. Fenerbahçe takımı, bir Shumpert kadar olamadı.
Bu üçlünün yanı sıra, dakika alan tüm Beşiktaşlılar maksimum katkı yapınca, son çeyrekte dağılan Fenerbahçe karşısında 23 sayılık farka ulaştı.
İbrahim ve Semih'in yokluğunda sıkıntı yaşayan Fenerbahçe'de, sorumluluk alması gereken oyunculardan Solomon, Ömer Onan ve Mrsiç, Barcelona maçından sonra yine hiç katkı yapamadı.Perşembe günü çok ekstra oynayıp takımı ayakta tutan Hakan ve Rasim'in yanı sıra, Ömer Aşık ve White da Akatlar'da kaybolunca Fenerbahçe'nin elinde hiç bir kozu kalmadı. Yaklaşan kritik maçlar öncesi (Roma ve Telekom) Kanarya S.O.S. veriyor.
White, Vidmar, Preldziç, Ömer Aşık gibi gençlerin bu tip tansiyonu yüksek maçlarda, zor deplasman atmosferinde fazla efektif olmaları zaten beklenemez. Ama tecrübelilerin daha farklı olması gerekiyordu.
Beşiktaş ise istim üstünde. Her hattıyla çok formdalar. Bir de Drobnjak'ın takıma monte olacağını düşünürsek, Kartal'ı güneşli günler bekliyor.