ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Kritik galibiyet

20.12.2007

Milano soğuk, salon daha da soğuk. Oyuncular sürekli ellerini ovuşturuyordu maçın başında. Oyuna ısınmaları da zaman aldı.

Milano soğuk, salon daha da soğuk. Oyuncular sürekli ellerini ovuşturuyordu maçın başında. Oyuna ısınmaları da zaman aldı. Efes deplasmanlarda bir başka oynuyor. Abdi İpekçi’de özellikle hücumun mükemmel olduğu iki maçın ardından, yine donuk ve top kayıpları ile başladı Efes bu eski salonda maça. Grubun vasat takımlarından Milano, haddini bilerek oynuyor. İyi savunma yapmaya çalışıp, kontrollü hücum ediyor. İlk çeyrekte 3’ü Gregory’den olmak üzere 4 üçlük bulan Efes, hiç iki sayılık basket atamadı. Milano ise tam tersi, çember altını iyi kullanırken, 7 üçlük denemesinden hiç basket çıkaramadı.
İkinci çeyrekte Ender skore önemli katkı yaparken, evsahibi girmeyen üçlükleri eski kurt Vukçeviç’le (3) buldu. Nicholas’ın yanı sıra, Serkan da 0/4 üçlük atıp ilk yarıda devreye bir türlü giremediler. Topun değerini çok iyi bilen Armani Jeans, 0 top kaybıyla oynarken, Efes’te bu sayı 5 olunca, 23’e 15’lik ribaunt üstünlüğünün skora katkısı olmadı, ilk 20 dakika başa baş sona erdi.
İkinci yarının ortalarından itibaren Efes, biraz kıpırdanınca oyuna ağırlığını da koydu. İlk yarıda hiçbir varlık gösteremeyen Penn, ikinci 20 dakikanın yıldızı oldu. Bu bölümde 15 sayı ve 6 asist yapan Penn’e, Nicholas da çok kritik üçlüklerle yardımcı oldu. Savunmada sertliği artıran Efes Pilsen’de Woods 4 blokla pota altını karartırken, belli bir kapasiteye sahip olan Milano karşısında da fark 10 sayılara çıktı. Rakipten 12 fazla top kaybetmesine rağmen galip gelmeyi başaran Efes Pilsen’de 5/6 üçlükle oynayan Gregory de, form grafiğini yükseltmeye devam ediyor.
Lacivert-Beyazlılar adına çok önemli bir deplasman galibiyetiydi. Kalan 5 maçta sadece 2 deplasmana gidecek olan Efes, evinde kazanmaya devam edip Le Mans’ı da dışarıda devirirse, grubu büyük olasılıkla ilk 2 sıra içinde tamamlar.
Daha önce Milano’yu 4 kez yenen Efes Pilsen, rakibi karşısındaki kazanma alışkanlığını da sürdürmeyi başardı.

0 YORUM