ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

İşte bu

22.11.2007

Efes Pilsen kazanmayı öğreniyor...

Efes Pilsen kazanmayı öğreniyor... Le Mans maçıyla başlayan savunma direnci, Lietuvos karşısında doruk noktasına çıktı. 83.3 sayı ortalaması ile oynayan, 4 maçını da farklı kazanıp namağlup lider durumda bulunan Litvanya ekibine adeta potayı göstermedi çok eleştirilen Efes savunması. Hele ilk 13 dakikada sadece 3 basket yiyen Lacivert-Beyazlılar, hücumda biraz dikkatli olsa, kolay atışları kaçırmasa, düdükler de istikrarlı çalınsa maçı kafadan koparacak duruma gelmişti. 10 bin taraftarı ile rakibin üstüne kabus gibi çöken bu salonda, Lietuvos 14 sayı geriden gelip öne geçmesine rağmen, Efes’in burada gösterdiği direnç ve kararlılık da çok önemliydi. Bir an olsun morallerini bozmadılar ve çok önemli bir deplasman galibiyetine imza attılar.
İki pivotumuz Woods ve Ermal çok etkili olmalarına rağmen fauller nedeniyle doğru dürüst oyunda kalamadılar. Belki de bu sezonki en iyi maçını çıkaran Ermal, 7 dakikada 4 faul almayı becermese, bu kadar sıkıntı yaşanmayabilirdi. Sadece 12 dakikada 15 sayı atan Ermal’in yanı sıra, bir bütün olarak kazanmayı kafasına koymuştu Efes Pilsen.
Rakibini yüzde 35’lerde tutan temsilcimiz, kendi gibi iyi savunma yapan Rytas karşısında kaçan 11 faule rağmen bulunan 77 sayı da önemliydi.
Sonuçta ilk kez deplasmanda kazanan Efes Pilsen, grupta stratejik bir galibiyete imza attı. Çünkü bu salona gelecek diğer takımların kolay kolay maç kazanabileceklerini tahmin etmiyorum. Önemli olan devamlılığı korumak. Bu direnç ve istekli oyun devam ederse, haftaya da Aris maçı kazanılıp grup liderliği yolunda büyük bir adım atılabilir.
Rytas’ın Sırp coachu Trifunoviç’in kaybettiğini anladığı anda yaptıkları centilmenliğe sığmadı. Bir oyuncu değişikliği sırasında yanlışlık yapan David Blatt’in özrünü kabul etmeyip, tuhaf hareketler yapan Sırp coachun tavırları hoş değildi.

0 YORUM