ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

İnanan kazandı

22.01.2008

"Inanmak başarının yarısıdır" derler. Fenerbahçe ile Efes Pilsen arasındaki rekabetin son bölümüne hep inananlar kazandı.

“Inanmak başarının yarısıdır” derler. Fenerbahçe ile Efes Pilsen arasındaki rekabetin son bölümüne hep inananlar kazandı. İki denk güçten birinin rakibini arka arkaya 8 kez yenmesindeki en önemli faktör buydu. Sarı-Lacivertliler’de, “nasıl olsa kazanırım”ın getirdiği rahatlık, saha içi eksiklerine rağmen, skorda artıyı yakalamalarını sağladı. Efes Pilsenli oyuncular ise kritik bir dönemde 8 sayı öne geçmelerine rağmen, galibiyete inanmıyor gibilerdi. Şutları bile inanarak atmadıkları 3/19 üçlük, 13/25 serbest atış yüzdesinden belli oluyordu. Tabii Fenerbahçe’nin kısa müdafasını çok iyi yapması da gözardı edilmemeli. İşin teknik yönüne gelince, Semih’in yokluğunda Oğuz’un da olmaması, Efes’i pota altında avantajlı kılacaktı. Ancak iyileşen Oğuz, 3 haftadır oynamamasına rağmen özellikle savunmada önemli katkı yaptı, bütün açıkları kapadı. Ömer Aşık, çok kısa sürede takıma uyum sağlarken, beklenenden fazlasını verdi. Solomon gibi bir lider, Ömer Onan gibi bir savaşcı, nasıl oynayacağı merak edilen Kinsey’in 15 sayısı, 8. Efes galibiyetini getirdi.
Efes Pilsen halen Türkiye Ligi’nde nasıl bir düzenle oynayacağına karar verememiş gibi gözüküyor. Avrupa’da Amerikalı ağırlıklı oynayan Laciver-Beyazlılar, 3+2’nin sıkıntısını fazlasıyla yaşıyor Türkiye Ligi’nde. 3 kısa Amerikalı+Ermal, Kerem Gönlüm ikilisi ağırlıklı oynamak, Efes için en mantıklı çözüm gibi gözüküyor.
Haftanın en keyifli maçı İzmir’de oynandı. Pınar Karşıyaka, 40 dakika boyunca müthiş bir tempo yakalayıp, oyunu sürekli domine eden taraftı. Kısıtlı kadroya rağmen, tempoyu sürekli zirvede ve aynı konsantrasyonda oynamak kolay değil. Beşiktaş, ikinci yarıya da, ilk yarıda olduğu gibi Telekom ve Karşıyaka yenilgileri ile başladı. Bir devrede 62 sayı yemeleri, maçı çevirme şanslarını yok etti. 6 kişiyle, ligin sonunu zor getirir diye düşündüğümüz Pınar Karşıyaka şu an için gayet iyi götürüyor. Beşiktaş önünde oynadıkları basketbolun yanı sıra, fast breake giderken sürekli üçlük kullanmaları, oyuncuların özgüvenini de gösteriyordu.
Bir hafta önce Banvit’in elinden kurtulan Galatasaray, Antalya’dan kaçamadı. En iyi iç saha performansına sahip takımlardan biri olan Antalya Büyükşehir Belediye, lidere 4. yenilgisini tattırırken, Play-Off yolunda da önemli avantaj sağladı.
Halil Üner’i takımın başına getiren Darüşşafaka, ilk galibiyetini Alpella karşısında alırken inatçı ve ısrarcı oyununun karşılığını aldı. Maç boyunca rakibinden çok kötü şut atan, adeta potayı döven Darüşşafaka, girmeyen topların ribauntlarını alıp, ikinci şans toplarıyla salondan galip ayrılmayı başardı. Ribauntlarda 35’e 22’lik üstünlük kuran Daçta, tam 15 hücum ribauntu alıp, maçı da 2 sayıyla kazandı, kümede kalma umudunu sürdürdü. İki ribaunt kralı Ömer Aşık ve Kinloch’un yoklukları, Alpella’yı derinden etkiliyor.

0 YORUM