Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

23 Haziran 2017 Cuma
İhtiyacı vardı

Sezon başından bu yana oynadığı tüm önemli maçları kaybeden Efes Pilsen'de doğal olarak bir gerginlik vardı.

01 Kasım 2007, Perşembe Yorum Yaz
A+ A-

Sezon başından bu yana oynadığı tüm önemli maçları kaybeden Efes Pilsen’de doğal olarak bir gerginlik vardı. Dün de kazanamasaydı iyice sıkıntıya girebilirdi Lacivert-Beyazlılar. Her ne kadar Milano çok ciddi bir rakip olmasa da, Euroleague’de alınan bir galibiyet, dönem dönem de oynanan iyi basketbol, en azından moralleri yerine getirdi Efes Pilsen’de. Efes’te en çok eleştirilen durum kötü savunma yapmalarıydı. Dün önceye göre daha dirençli, daha derli toplu bir görüntüdeydi. Yenilen 70 sayı, Euroleague için iyi sayılabilir.
İkinci çeyreğin başında 5 dakika boyunca hiç sayı yemeyen Efes, en büyük özelliklerinden biri haline gelen hızlı hücumlarla farkı 21 sayıya kadar çıkarmasına rağmen, son bölümde konsantrasyonunu kaybedince, az daha rakibi oyuna ortak ediyordu. Fark uzun süre 9 sayıda kaldı. Bu bölümlerde Loran Woods, yaptığı iki kritik blokla Milano’nun o psikolojik eşiği geçmesine engel oldu. Ardından bulunan basketlerle maç tekrar çözüldü. Efes, iki Euroleage maçında da oyun kuruculurdan hemen hemen hiç katkı almadı. Dün Penn, 5’te 0’la oynarken, Ender de 4’le 1’le şut attı. İkisinin toplam asisti de 2.
Çember altından 22 basket bulan ve ribauntlarda büyük üstünlük kuran Efes Pilsen’in maçı pota altı etkinliği ile kazandığını söyleyebiliriz.  İtalya Ligi’nde oynadığı 7 maçın 5’ini kaybeden, coach Markovski’yi kovup yerine Kaja’yı getiren Milano, kendi liginde aldığı sonuçlardan belli, Euorleague’in sıradan takımlarından. En önemli oyuncuları milli guardları Bulleri. 33 yaşındaki Vukçeviç’in bu takımın en önemli skor beklentisi olduğunu gördükten sonra, gerisini siz düşünün. Sonuçta bu galibiyet bir ölçü değil. Ama Efes’in kesinlikle çok ihtiyacı olduğu bir galibiyetti.