ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

İhtiyacı olan kazandı

06.01.2008

Galatasaray'da Hüseyin'in, Efes Pilsen'de ise iki skorer forveti Nicholas ve Serkan'ın yokluğu, takımları normal düzenlerinden dışarı çıkaracaktı. Bu durumdan daha fazla etkilenen Galatasaray oldu.

Galatasaray'da Hüseyin'in, Efes Pilsen'de ise iki skorer forveti Nicholas ve Serkan'ın yokluğu, takımları normal düzenlerinden dışarı çıkaracaktı. Bu durumdan daha fazla etkilenen Galatasaray oldu. Maccabi Tel Aviv maçında Penn dışında skora yardımcı olacak 2. bir oyuncu çıkaramanın sıkıntısını yaşayan Efes Pilsen'de, bu sezonki en iyi maçını oynayan Rashad Wright sahne alıp, pota altında da Ermal ve Hutson etkili olunca, hücumda rakibi kadar zorlanmadı Lacivert-Beyazlılar. Savunmada da Galatasaray'ı özellikle ilk yarıda çok düşük bir yüzdede tutan Efes, ribauntlarda da büyük üstünlük kurmasına rağmen, yaptığı çok fazla top kaybı nedeniyle farkı açma şansını kullanamadı. İlk devrede sete set hücumlarda neredeyse hiç basket bulamayan 2/9 üçlük, 6/18 ikilik isabet oranı ile oynayan Cim Bom, kaptığı toplarla oyuna tutunabildi. Ancak sadece 24 sayı üretebildiler, bu da sonlarını hazırladı.
Son haftalarda büyük bir form yakalayan Sarı-Kırmızılı ekip, rakibine oranla derbiye hazırlanacak çok daha fazla zamanı olmasına rağmen, 40 dakika boyunca hiçbir varlık gösteremedi. Stres düzeyi yüksek maçlarda etkin olamadığını gördüğümüz Dee Brown yine ortalarda görünmezken, ilk beşte Fatih ve Erdem gibi hücum yönleri zayıf iki oyuncuya yer vermeleri de oyuna 10-0 geride başlamalarına neden oldu.
Efes Pilsen'in, Maccabi yenilgisinden 2 gün sonra zorluk derecesi hayli yüksek bir maçı farklı kazanıp ayağa kalkması övgüye değer.
Sonuçta kazanmaya daha çok ihtiyacı olan ve hak eden taraf kazandı. Şampiyonluk yolundaki rakipleri Fenerbahçe, Beşiktaş ve Türk Telekom'a yenilen Efes Pilsen, dün de kaybetseydi zirvedeki dengeler biraz bozulacaktı sezonun ikinci yarısı öncesi. Efes'in tam tersine bu üç derbiyi de kazanan Galatasaray ise ilk önemli maçını kaybetmiş oldu.

0 YORUM