ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Hayal etmek

25.12.2007

Yıllardır hayal ederdik üç büyüklerin de potada şampiyonluk kovalayacağı günleri. Aslında kendimiz de fazla inanmazdık, yönetimlerin futbol dışındaki sporlara bakış açısını görünce. Sonra birşeyler değişti.

Yıllardır hayal ederdik üç büyüklerin de potada şampiyonluk kovalayacağı günleri. Aslında kendimiz de fazla inanmazdık, yönetimlerin futbol dışındaki sporlara bakış açısını görünce. Sonra birşeyler değişti. Fenerbahçe, Ülker birleşimi ile şampiyon oldu, Abdi İpekçi insan seline dönüştü. Hayal ettiğimiz günler geliyor muydu? Ezeli rakiplerine özenen Beşiktaş ve Galatasaray, “bu sene ben de varım” dedi.
Büyük başarılar elde etmek için, önce büyük düşünmek lazım. Karşıyaka dahil bulunduğu her takımda şampiyonluk kovalayan Ergin Ataman, hep hayellerinin peşinde koştu. Siena’yı Avrupa Şampiyonu yaptı, Final-Four oynattı. Bir Türk takımını Final-Four’a taşıyan ilk coach oldu. Şimdi de kurduğu kadro ile Kartal’ı havalandırdı. ULEB’de iki yılda neredeyse galibiyet yüzü göremeyen Beşiktaş’ı, Joventut Badalona ile beraber 7 maç sonunda kupanın en başarılı takımı yaptı. “Avrupa ve Türkiye’de şampiyonluk istiyorum” diyor Ergin Ataman. Son şampiyon Fenerbahçe’yi 23 sayı farkla yenerken, iddiasının sadece lafta kalmadığını da gösterdi herkese.
Cim Bom derbi kaybetmedi
Sezona sorunlu başlayan Galatasaray, genç coachu Murat Özyer yönetiminde öyle bir takım oldu ki, ligin en güçlü kadrolarından Telekom’u devirip zirveyi devraldı. En son ne zaman lider olduklarını belki kulüpten bile kimse hatırlamıyordur. “Şampiyonluğa herkes inanmalı” diyen Murat Özyer’e, içinde muhalefet de olan Galatasaray camiası da artık inanmaya başlamalı. Şampiyonluk adaylarından Beşiktaş, Fenerbahçe ve Türk Telekom’u yenerek, sahada kanıtladılar boş hayal peşinde koşmadıklarını.
Fenerbahçe’nin ise bu sene ile ilgili net bir söylemi yok. Onlar, 3 yıl sonra eldeki gençlerle Avrupa’da final oynamayı hayal ediyor. Başarmak için önce istemek, hayal etmek lazım tabii ki. Ne demiş şair, “İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar”!
Dengeler sağlanıyor
Efes Pilsen, Hutson ve Serkan’ın yokluğunda, Karşıyaka gibi zorlu bir deplasmandan galip gelmeyi başardı, rakibini evinde yenen ilk takım oldu. Hosley-Neal ikilisi 85 sayının 62’sini atarken, Karşıyaka’nın kadro sıkıntısı son çeyrekte yine ortaya çıktı. 5 kişiyle büyük maçları kazanmak, dönem basketbolunda neredeyse imkansız artık. Galatasaray, Beşiktaş ve Efes Pilsen’in kazanmasıyla, sezon başı şampiyonluk adayı olarak gösterilen 5 takım sıralamadaki yerini aldı.
Ligin alt tarafı ise karışmaya başlıyor. Beykoz ve Kolej’in düşüş, Oyak Renault ve Darüşşafaka’nın çıkış trendinde olması, alt tarafta da bir denge sağladı. Özellikle Darüşşafaka, Selçuk Üniversitesi’ni yenip hayata tutunmayı başardı.

0 YORUM