ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Güle güle İbo

02.01.2008

Basketbolunun en verimli dönemini yaşıyor İbrahim Kutluay. Hem formda, hem olgun.

Basketbolunun en verimli dönemini yaşıyor İbrahim Kutluay. Hem formda, hem olgun. Genç oyuncuların çok olduğu bir takımda, ona her zamankinden çok ihtiyaç var. Gerek tecrübesi, gerekse yetenekleri ile sezonun ilk bölümünde beklenenden fazla katkı yaptı Fenerbahçe takımına. Ama o artık yok. Kendine kulüp arıyor, aramak zorunda kalıyor yurt dışında. Hem Fenerbahçe, hem Beko Basketbol Ligi, hem de Türk basketbolseverler böyle bir oyuncudan mahrum kalma durumunda. Ya kışlaya gidecek, ya da spor hayatının son iki-üç yılını basketbol oynayarak geçirecek. Ama kendi ülkemizde değil de, bir başka ülke takımına hizmet edecek.
A Milli Takım formasını yüzlerce giymiş, Ay-Yıldızlı takımla madalyalar kazanmış, yurt dışında da ülkemizi başarıyla temsil edip Avrupa Şampiyonu olmuş, son dönemlerin en önemli Türk basketbolcularından biri. Konu ülkeye hizmetse, İbrahim bu görevi fazlasıyla yerine getirmiştir. Vatan borcudur, ödenecektir. Hele bu hassas günlerde, bazı kesimler İbo’yu eleştiriyor. İyi de, İbrahim “askere gitmeyeceğim” demiyor ki. Sadece kariyerinin son demlerini en iyi yaptığı şey olan basketbol oynayarak geçirmek istiyor. Yasa çıksaydı, 38 yaşında asker olacaktı milli basketbolcu. Uzun dönem yapacaktı belki. Şimdi, yurt dışında oynayıp, “bedelli” askerlik yapacak, tıpkı Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur ve binlerce vatandaşımızın yaptığı gibi. Böyle bir hakkı varsa, kullanacak tabi. Kimse, onu suçlamamalı. En doğal hakkı. Benim için konunun önemli tarafı, Fenerbahçe ve Türkiye Ligi’nin bir yıldızını kaybediyor olması.
İbrahim ve Semih’ten yoksun Fenerbahçe, Michael Wright’sız oynayan Telekom’u yenip, zirvedeki dengeleri iyice yerine oturttu. Adeda bir NBA maçı gibiydi. Gelen attı, giden attı, iki takım da neredeyse 100’lü skorlara ulaşıyordu. Basket olduktan sonra, sayıyı yiyen takım gitti fast break buldu defalarca. Düşünün savunmalara ne kadar konstantre olduklarını.
Sürprizin olmadığı, evsahiplerinin kazandığı bir haftaydı. Fenerbahçe’nin Alpella’dan Ömer Aşık’ı alması, bazı takımların işine geldi. Fenerbahçe ve Efes dahil olmak üzere tam 6 maç kazanan Aleaddin Yakan’ın öğrencileri, Ömer Aşık’sız üst üste 3 kez kaybetti. Banvit, Beşiktaş ve TED Kolej’in, fikstür şansı yanlarındaydı (!).
İlk yarının sona ermesine bir hafta kala sıralamanın Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe olarak şekillenmesi, yıllar sonra ilk kez gerçekleşen bir olay oldu.

0 YORUM