Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

27 Haziran 2017 Salı
Fener Top 16'da

Geçen sene 5 galibiyetle grubu 7. sırada bitiren Fenerbahçe, bu sezon ilk yarı sona erdiğinde 4 galibiyete ulaşıp şimdiden Top 16'ya kalmayı garantiledi.

06 Aralık 2007, Perşembe Yorum Yaz
A+ A-

Geçen sene 5 galibiyetle grubu 7. sırada bitiren Fenerbahçe, bu sezon ilk yarı sona erdiğinde 4 galibiyete ulaşıp şimdiden Top 16’ya kalmayı garantiledi. 7. hafta sonunda 2 galibiyeti bulunan Roanne ve 1’er galibiyeti bulunan Bamberg ve Roma’nın, kalan 7 haftada, yenildikleri Fenerbahçe’yi geçmeleri imkansız denecek kadar zor.
Partizan ve Roanne’ı deplasmanda, Roma ve Bamberg’i evinde deviren Kanarya, hedefi tam 12’den vurdu Euroleague’in ilk yarısında.
Avrupa’nın en zor deplasmanlarından biridir Belgrad. Mirsad’ın yokluğu, Semih ve Vidmar’ın erken faul problemine girmesi, Solomon’un tek ayakla oynamasına rağmen Kanarya, Partizan’ın devirip çok önemli bir iş yaptı.
İlk yarı, ligin en değerli pivotu Pekoviç’le, yarım performansla oynayan Solomon’un mücadelesi halinde geçti. Partizan her zaman Euroleague’i domine eden pivotlar yetiştirip bir senede satıyor. Önceki sezon Milojeviç gitti İspanya’ya, sonra Drobnjak ve Kosta Peroviç. Bu sene de Pekoviç sahne aldı. 20 yaşındaki genç attıkça attı, Solomon hem NBA’den gelen Palacio’yu sahadan sildi, hem de attığı sayılarla Fenerbahçe’yi ayakta tuttu. İki ayrı basketbol stilinin çarpışmasını izledik ilk 20 dakikada. Partizan sürekli çember altını zorlarken, sadece 3 kez üçlük denedi, Fenerbahçe ise 13. Kanarya’nın hiç hücum ribauntu alamaması, ilginç bir istatistikti.
İkinci yarıda çekişme sürerken, son çeyrekte Solomon yoruldu, önce White, sonra Ömer, ardından da Oğuz müthiş katkı yaptı. Rasim’in cengaverliği ateşleyici güç, kazanan da Fener oldu. İkinci tur hayırlı olsun Sarı-Lacivertliler için.