ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Enayilik!

11.09.2007

İlk defa adam bir maç çıkardık Avrupa Şampiyonası'nda.

İlk defa adam bir maç çıkardık Avrupa Şampiyonası’nda. Çeyrek final için son şansımızdı. 40 dakika boyunca İtalyanlar’ı adeta ezdik her alanda. İki sayı ve üç sayı yüzdemiz onlardan çok iyiydi. Doğru düzgün savunma yapıp zor atışlara zorladık rakibi. Ribauntlarda büyük üstünlük kurduk (30’a 43). Bu istatistiklere bakınca normalde farklı kazanmamız gereken maçı, her zamanki hastalığımız nedeniyle kaybettik, enayice. Bu kadar üstün bir oynarken tam 10 faul kaçırdık, İtalya ise sadece 3. Onlar 40 dakika boyunca 2 top kaybederken, biz 12 hücumu boşa harcadık. Uzatmalarda da iş işten geçmişti zaten. Çıldırmamak elde değil. Sonuna kadar hak ettiğin bir maçı, kendi ellerimizle İtalya’ya hediye ettik. Ben almayayım, sen al. Kazansaydık, diğer sonuçlara göre bir Fransa galibiyeti bizi  çeyrek finale taşıyacaktı. Daha önce çok kötü oynayarak farklı yeniliyorduk, şimdi iyi oynadık yine kaybettik. İşler ters gitmeye başladı mı, dönüşü olmuyor.
Tanjeviç uyarıları dikkate almış olacak, iyi giden beşi bozmadı, ilk periyodu hiç oyuncu değiştirmeden tamamladı. İkinci çeyrekte 6 dakikada sadece 3 sayı atabilince İtalyanlar maça ortak oldu. Niye kaybettiğimizi yazdım zaten.
Hidayet tek başına savaştı İtalyanlar’a karşı. 34 sayı, 6 ribaunt, 4 asistlik müthiş performans. Maçın diğer yıldızı ise Kaya’ydı. İlk 12 dakikada 4/6 isabet oranı ile 11 sayı ve 5 ribauntla oynadı. Kalan 28 dakikada ne mi yaptı? Kenarda çıldırdı. Çünkü o kadar istekli ve iyi oynuyordu ki, cezası maçı izlemek oldu. Sonuçta arka arkaya üç Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek final yüzü göremeden geri dönüyoruz. Aydın Örs’ün görevine son verilmişti son sekize kalamadığı için. Tanjeviç geldiğinden bu yana çeyrek final göremiyor. Allah’ın hakkı üçtür. 2009’da da çeyrek finalist olamazsak o zaman göndeririz Bogdan hocayı.

 

0 YORUM