ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

El yordamıyla!

01.02.2008

Gruplarda son maçlar oynanıyor. Efes Pilsen yenerse, grubu üçüncü bitirip, kura çekimine 3. torbadan katılacak. Kaybederse, Aris'in galibiyeti halinde, grup beşincisi olacaklar.

Gruplarda son maçlar oynanıyor. Efes Pilsen yenerse, grubu üçüncü bitirip, kura çekimine 3. torbadan katılacak. Kaybederse, Aris’in galibiyeti halinde, grup beşincisi olacaklar. Yani son 11 yılın en kötü sonucu, TOP 16’da da birbirinden güçlü rakipler gelecek. Ama maça öyle bir çıktı ki Efesli oyuncular, sanki sonucun hiçbir önemi yok. Özellikle savunma evlere şenlik. Malagalı oyuncular, idman yapar gibi basket buluyorlar. Potaya attıkları 10 şutun 7’si basket oluyor. Hele ikinci çeyrek tam bir felaketti. Marcus Haislip, eski takımına karşı şov yapıyordu adeta. Daha ilk yarıda 17 sayıya ulaşmıştı bile. Hücumda da Penn ve Nicholas’ın esamesi okunmadı. Ermal, Kerem ve Ender’in sayıları, yumuşak savunma nedeniyle yeterli olmadı, ilk 20 dakikada tam 54 sayı yedi Efes Pilsen. 3. çeyrekte fark 20 olduktan sonra akıllar başa gelir gibi oldu. Savunma gayreti arttı ama, ilk yarıda yenilen 54 sayı nedeniyle iş işten geçmişti.
Ama imdada Aris yetişti. İsrail’li rakibini yenmesi halinde Efes’i altına olacak Aris, Selanik’te kaybedince Efes kendini üçüncü torbada buldu.
Tıpkı, Roanne’ın Fenerbahçe’ye yaptığı kıyak, ya da Roma’nın hediyesi gibi. Evinde Partizan’a 7 sayıyla mağlup olan Fenerbahçe, kendini en iyi 6. olarak 4. torbadan TOP 16’da bulacaktı. Ancak, hiçbir iddiası bulunmayan Fransız ekibi, Roma’yı yakınca Fener de kendini 3. torbaya attı.
İlk raund sona erdi. El yardımıyla iki takımımız da TOP 16’ya 3. torbadan girecek ama bu performanslarla ikinci turdan umutlu olduğumuz söylenemez. Ancak, rakiplerin yarattığı fırsat bize az da olsa şanslı kılıyor. Bu fırsatı değerlendirmekte takımlarımızın elinde.

0 YORUM