ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Efes şov sürüyor

13.12.2007

Geçtiğimiz hafta Unicaja Malaga karşısında, sezonun en iyi basketbolunu oynayıp farklı kazanan Efes Pilsen, Cibona önünde üstüne biraz daha kattı, özellikle mükemmel hücum etti.

Geçtiğimiz hafta Unicaja Malaga karşısında, sezonun en iyi basketbolunu oynayıp farklı kazanan Efes Pilsen, Cibona önünde üstüne biraz daha kattı, özellikle mükemmel hücum etti.
Cibona Zagreb, evinde tüm maçları kazanıp, deplasmanda da hepsini kaybetmiş bir takım olarak geldi İstanbul’a. Bu özelliğinin dışına da çıkamadı temsilcimiz karşısında. Potasında gördüğü 100 sayı, Efes’in yüzde 60’ları geçen şut yüzdesi, rakibin yumuşaklığının bir göstergesiydi.
Lacivert-Beyazlılar, 40 dakika boyunca hem hücumda, hem savunmada istediklerini gerçekleştirdi. Özellikle ilk yarıda Cibona da oldukça yüzdeli oynamasına rağmen, tempoyu istediği gibi ayarlayan Efes Pilsen, sayı bulurken hiç zorlanmadı. Penn, artık geri döndüğünü gösterdi. 13 sayı, 9 asist, 3 top çalma ile oynayan Amerikalı iyi olunca, Efes Pilsen de bambaşka bir görüntüye bürünüyor.
İkinci yarının başında kullandığı 8 şutun hepsinde isabet bulup, 5.5 dakikada 21 sayı üreten Efes Pilsen, çoğu basketi de şov yaparak buldu, fark da 23 sayıya kadar çıktı.
Sakat sakat oynayan Nicholas 20 sayı üretirken, Hırvatistan’da oynanan ilk maçta da mükemmel bir performans sergileyen Hutson, 16 sayı ve 8 ribauntla Penn’den sonra sahanın en etkili ismi oldu.
Son Euroleague maçında hiç oynatılmayan Serkan, 9 dakikada 8 sayı üretti. Serkan’ın bir an önce toparlanıp, sorunsuz bir şekilde oynaması gerekiyor. Çünkü onun Efes’e katacağı çok şeyler var. 7/9 isabet oranı ile 16 sayı üreten Gregory de bu yılkı en iyi oyununu çıkardı. Görev alan herkes takıma katkı yapınca skor da 100 sayılara ulaştı.
Evinde yenilmezliğini sürdüren Efes, ikinci yarıdaki fikstür avantajı ile grupta ilk ikiyi zorlayabilir. Yeter ki istikrarı yakalayabilsinler.

0 YORUM