ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Derbi ustası

09.12.2007

En önemli iki skor silahı Dee Brown ve Hite ikilisi toplam 4/19 isabet oranı ile oynadığı maçı Galatasaray kazanıyorsa, bu galibiyete ne kadar inandığını, ne kadar istediğini ve takım olarak müthiş bir mücadele sergilediğini gösterir.

En önemli iki skor silahı Dee Brown ve Hite ikilisi toplam 4/19 isabet oranı ile oynadığı maçı Galatasaray kazanıyorsa, bu galibiyete ne kadar inandığını, ne kadar istediğini ve takım olarak müthiş bir mücadele sergilediğini gösterir. Nitekim iki ABD’linin kötü gününde olmasına rağmen Cüneyt ve Hüseyin’in üçlükleri, Erdem ve Gaines’in kritik basketleri, sahanın yıldızı Owens’ın müthiş performansı, kaçan fauller ve turnikeler sonrası aldıkları hücum ribauntları ile ezeli rakibini yıllar sonra devirmeyi başardı Cim Bom, sonuna kadar da hak etti galibiyeti.
İbrahim ve Semih’in yokluğunda kısıtlı bir kadro ile Ayhan Şahenk’e gelen Fenerbahçe’de, Solomon da taraftar, rakip oyuncular (özellikle Brown) ve kendi kendiyle uğraşmaktan maça konsantre olamadı. Brown önünde iyi savunma yapmasına rağmen, hücumda çok saçmaladı Amerikalı, ödül olarak da 32 dakika hiç çıkmadan sahada kaldı. Mirsad dışındaki uzunları Oğuz, Vidmar ve Rasim de sahada hiçbir varlık gösteremeyince, tamamen dış şutlara yöneldi Sarı-Lacivertliler. Solomon ve Ömer gibi iki delici oyuncu da, Galatasaray’ın savunma duvarına toslayıp geri döndü sürekli.
Son haftaların formda ismi Owens’ı ne Rasim, ne de Mirsad tutabildi. Bazen iki 4 numarayla oynayan ve eşleşme sorunu yaratan Galatasaray’a karşı belki bir alan savunması deneyebilirdi Fenerbahçe. Cim Bom, çember altını mükemmel kullanırken, Fenerbahçe 2 basket dışında sürekli uzak şutlar denedi, karşısındaki arzulu ve sert savunma karşısında da şut yüzdesi düşük olunca, doğal olarak kaybetti. Galatasaray savunması toplam 22 baskete izin verirken, Fenerbahçe 77 sayının 25’ini serbest atışlardan bulabildi. Mrsiç ve Mirsad dışında diğer Fenerliler normal performanslarından çok uzak oynadı, iki kişinin çabası derbi galibiyetine yetmedi.
Murat Özyer, Beşiktaş’tan sonra Fenerbahçe maçına da takımını çok iyi hazırlamış. Özellikle savunma performansları üst düzeydeydi.

0 YORUM