ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Çalışan kazanır mı?

07.08.2007

Özel maçlarda iyi sonuçlar gelmedi ama bu takım büyük emek harcadı, çok çalıştı hazırlık döneminde, çalışacaklar da. Artık iş onları sahada izleyip, emeklerinin karşılığını alırken görmeye kaldı.

A Milli Basketbol Takımımız, Avrupa Şampiyonası öncesi ilk etap çalışmalarını İtalya’da tamamladı. 2002 Dünya Kupası’ndan bu yana her yaz dönemi Milli Takım, dedikoduların, spekülasyonların, karşıt fikirlerin, odak noktası oldu. 2005’te şampiyonluk parolası ile gidilip, hüsranla sona eren turnuvanın ardından ayyuka çıkan olaylar, Japonya’daki Dünya Şampiyonası sonrası durulmuş, bu kez Hidayet ve Mehmet’in kadroda olmaması nedeniyle ortaya atılan görüşler, bazı kesimler tarafından neredeyse elde edilen başarının bile önüne geçirilmişti.

Geçen yıl bu ikilinin olmaması, takıma pozitif yönde yansımış, ilk kez bir takım gibi mücadele etmişti Milliler Uzakdoğu’da.
Şimdi o başarılı kadronun üstüne Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu gibi iki Dünya yıldızı eklendi. Bu organ naklini, vücut nasıl kabul edecekti? Kafalardaki en büyük soru işareti buydu. İlk izlenimler, olumlu yönde. Her ikisi de, hazırlık dönemi boyunca idmanlarda en çok çalışan, gençlere örnek olan davranışlar içerisindeydi.

Hazırlık maçlarındaki kötü sonuçlara gelince... Kurt hoca Tanjeviç, bu dönemi sadece kafasındaki kadroyu belirlemek ve normal sezonda fazla dakika alamayan oyuncuların nasıl bir performans göstereceğini görebilmek ve düşündüğü bazı taktik değişiklikleri deneme amaçlı gördü. Bir de idmanlar çok ama çok ağır geçti. Çok yoğun bir sezon geçiren oyuncuların ise hiç “gık” ı bile çıkmadı. Haklarını vermek gerekir. Yüklemeler sonucu bacaklar ve kollar ağırlaştı, bu da oynanan basketbola yansıdı, zaten amaç İspanya’da iyi oynamak.

İtalya dönüşü bir gün yol izninin ardından, dünden itibaren tekrar çalışmaya başladı Milliler. Bir örnek verelim, Hırvatistan üç gün izinli. Efes Cup sonrası 3 gün daha izin alacaklarmış. İdmanlarda 10 dakika koştuktan sonra, yıldızlar isyan bayrağını çekiyor. İtalyanlar salondan çıkmadı. Sürekli basketbol idmanı yaptılar. Çok formdalar, önlerine geleni devirdiler, bakalım İspanya’da da sevinebilecekler mi? Keza Sırplar, onların da Hırvatlar’dan aşağı kalır yanı yoktu.
Bizimkiler ise 18 kişi ayırt etmeksizin, büyük bir ciddiyet ve disiplin içinde çalıştılar. Bazı idmanlar sonrası kusanlar, tansiyonu düşenler oldu.

Şampiyona’da İspanya, Yunanistan, Litvanya, Fransa gibi birbirinden güçlü takımlar yer alıyor. Biz de onlardan biriyiz. Kağıt üstünde iyi bir takımız, eh en çok çalışanlardan da biriyiz. Bu nedenle şu anki koşullarda umutlu olmamamız için hiçbir neden yok.
0 YORUM