ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Bu ligde hayat var

29.01.2008

Klasik geçmesi beklenen bir haftasonu, alınan sonuçlar ve kişisel performanslarla yine çok konuşulacak bir hale geldi.

Klasik geçmesi beklenen bir haftasonu, alınan sonuçlar ve kişisel performanslarla yine çok konuşulacak bir hale geldi. Cuma günkü açılış maçında Beşiktaş, ikinci yarıya felaket bir başlangıç yapan Selçuk Üniversitesi’ne az kalsın mağlup oluyordu. Ancak uzatma şansı yine Beşiktaş’tan yanaydı. Yine diyorum çünkü Siyah-Beyazlılar’ın bu sezon 2’si ULEB Kupası’nda olmak üzere tam 5 maçı uzatmada bitti, 5’ini de Beşiktaş kazandı. Şansın yanı sıra, son dakikaları oynama beceresine ve büyük tecrübelere sahip olması da bu sonuçlarda etken. Bu sezonun en istikrarlı ismi olan Shumpert 33 sayı ve 8 ribauntla oynarken, Kaya da 25 sayının yanı sıra tam 6 top çalıp özellikle savunmada büyük katkı yaptı takımına. Haftanın en ilginç istatistiğini ise Selçuk’un oyun kurucusu Braswell sergiledi. Ben hayatım boyunca bir maçta 15 top kaybı yapan bir oyuncu görmedim. Antrenmanda bile o kadar top kaybedilmez ama Braswell bunu başardı. Kendisini tebrik ediyoruz. Oynanan 8 maçta 13 takım toplamda 15 top kaybı yapmamış, Amerikalı oyun kurucu tek başına 13 takımı birer birer geçmiş.
Ömer Aşık gittikten sonra oynadığı 7 maçı da kaybeden Alpella, Hüseyin Beşok’un sakatlığından sonra 4 maçın 3’ünü kaybeden Galatasaray’la karşı karşıya geldi. Alpella Ömer’siz oynamayı öğrenmeye başlamış, ama Galatasaray Hüseyinsizliğe bir çare bulamamış gibi gözüküyor. Fenerbahçe’den kiralık olarak alınan Serhat Çetin, müthiş çizgisini koruyor. Lidere karşı da 21 sayı ve 3 asistle oynayan Serhat, lideri deviren isimlerin başında geldi. Yeni Amerikalı Hughes’ın da takıma çabuk adapte olduğu gözlendi. Galatasaray’ın, Ömer Aşık’ın takımdan ayrılmasının ardından Alpella’nın gazabından kurtulacağını düşünmüştük. Ancak yanılmışız. Onlar da Fenerbahçe ve Efes’in akıbetinden kurtulamadı. Sonuçta Alpella kimseye iltimas geçmiyor. Beşiktaş ve Telekom’u da yenerlerse işlem tamamlanmış olacak.
Aynı eleştirileri Türk Telekom için de yapmıştık. Onlar da Wright sakatlandıktan sonra 3 maç kaybettiler. Wright’sız oynamaya alışınca biraz da fikstür avantajı ile tekrar çıkışa geçtiler. Haftasonu Ankara’da çok kritik bir maç var. Telekom, Efes’i Başkent’te yenerse Beşiktaş’tan sonra şampiyonluk yolundaki bir başka büyük rakibine de 1-0’lık üstünlük sağlamış olacak.
Fenerbahçe, maç kazanıyor ama neredeyse her hafta bir oyuncusunu kaybediyor. Banvit gibi zorlu deplasmanı, beklenenden rahat geçen Sarı-Lacivertliler’de bu kez de James White sakatlandı.
Ligin dibini yakından ilgilendiren maçta CASA TED Kolej, Darüşşafaka’yı zor da olsa yenip rakibinin işini iyice zora soktu. Geçen hafta Alpella’yı aldığı hücum ribauntları ile yenen Daçka, bu kez aynı silahla vuruldu. Hava toplarında 40’a 29 geri düşen Darüşşafaka, rakibe 13 tane hücum ribauntu (kendisi 7 almış) verince, 1 basketle biten maçı, Kolej tam 14 serbest atış kaçırmasına rağmen kaybetti.
Karşıyaka yine sadece ilk 5 oyuncularının ürettiği 86 sayıyla Mersin’i yenip, zirvedeki 5’liyi takibini     sürdürdü.

0 YORUM