ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Bogdan Tanjeviç heyecan istedi

19.11.2007

O kadar doğru bir beşle çıktı ki Fenerbahçe maça, oynadığı 6 maçın 5'ini kazanan Karşıyaka'yı adeta sürklase etti daha ilk çeyrekte.

O kadar doğru bir beşle çıktı ki Fenerbahçe maça, oynadığı 6 maçın 5’ini kazanan Karşıyaka’yı adeta sürklase etti daha ilk çeyrekte. Tanjeviç, ligin en dominant oyuncusu Hosley’i tutmak için Rasim’i sahaya sürmüştü. Hem yüzü dönük hem sırtı dönük olarak oynayabilen, dış tehditi olan Hosley’le eşleşebilecek en uygun isim Rasim’di. Nitekim, Rasim görevini başarıyla yaptı. Ömer, oynadığı 14 dakikada 5/5 iki sayı, 3/3 de üç sayı isabetiyle 19 sayı üretirken, takım olarak saldırgan ve agresif savunma yaptı Fenerbahçe. Solomon’un deliciliği ve asistleri ile 16 sayılık farka ulaştı Sarı-Lacivertliler.
Ama Tanjeviç, tekere çomak sokmakta geç kalmadı. Doğru yaptığından 180 derece döndü, ikinci çeyrekte 5 kişi birden değiştirince, oyun ritmi bozuldu Fenerbahçe’nin. Karşıyaka, 16-3’lük seri yakaladı 5 dakikada, fark da 3’e indi. Maç, birdenbire yeniden başladı. Alpella ve Banvit yenilgileri ders olmamış herhalde. Ya da, bilerek yapıyor Tanjeviç maça heyecan gelsin diye. Ligde kolay takım olmadığını defalarca dile getirdik. Altyapı maçı gibi 5 oyuncu birden değiştirirsen olmaz bu ligde. Solomon hep böyle oynar mı, o da bilinmez. Tek başına maçı getiren adamdı Amerikalı oyun kurucu. 2. yarıda Karşıyaka ne zaman yaklaşsa sahneye çıktı,  kritik anlarda ya attı, ya attırdı. Maçı da 23 sayı ve 10 asistle double double yaparak tamamladı Solomon. Barış’ı her pozisyonda geçti. Gerçi Karşıyaka’nın o çok atan Amerikalılar’ı da bir driplingle geçiliyor.
Sahanın en skoreri gözüken Hosley, ilk yarıda 2/9 gibi çok düşük bir yüzdeyle şut atarken, onu bitiren Rasim, ilk çeyrekten sonra oyuna girmedi.
Karşıyaka, rakibin hatalarıyla da olsa maçı çevirecek noktalara gelmesine rağmen hiç direnç göstermedi. 40 dakika boyunca aynı basketbolu oynadı, sanki öndelermiş gibi. Topu eline alan Amerikalı, çembere atıyor. Girerse güzel, girmedi mi geriye de kötü koşuyorlar takım olarak kolay fast breakler yiyorlar. Ömer oyunda kaldığı sürede Fenerbahçe çok fazla sayıda hızlı hücum buldu.
İki takım taraftarı da, maçtan çok birbirleriyle ilgilendiler. Bir ara samimiyeti iyice artırıyorlardı, polis engeledi. Madem bu kadar seviyorlar birbirlerini, randevulaşsınlar bir yerde hasret gidersinler. Maçla alakaları yok. Hep diyorum, sahada oynanan basketbola, oyunculara, takımlara saygı lütfen.

0 YORUM