ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Aynı hata

10.02.2008

Belki Fenerbahçe taraftarı, maçın kahramanı olmasına ramak kalan Vidmar'a Haluk tarafından 39.52'de yapılan bloğun faul olup olmadığına takılacak, kabahati hakemde arayacak dün Beşiktaş'ın yaptığı gibi.

Belki Fenerbahçe taraftarı, maçın kahramanı olmasına ramak kalan Vidmar’a Haluk tarafından 39.52’de yapılan bloğun faul olup olmadığına takılacak, kabahati hakemde arayacak dün Beşiktaş’ın yaptığı gibi. Gerçi Mahmut Uslu biraz ima etti, ama kötü oynadıklarını kabul etti, hakemlere yüklenmedi, sağduyulu davrandı. Tanjeviç’in “Basketbol güzeldi, hakemleri konuşmaya gerek yok” demesi de hoşluktu.
Basketbol gerçekten güzeldi. Final gibi bir maçtı, hatalarıyla sevaplarıyla (!) İki tane çok derin ve güçlü kadro çarpıştı finalist olabilmek için ASKİ Spor Salonu’nda. Yandaki manşetimizde göründüğü gibi, Fenerbahçe Telekom’dan çok daha yüksek bir yüzdeyle hücum etmesine rağmen, tamamen kendi hatalarıyla yenildi. Düz hesap yaparsak, bir sen hücum ediyorsun, bir rakip. Aşşağı yukarı potaya atılan şutların dengede olması gerekir. Ama olmuyor (!) Telekom, 18 kere fazla şut atmış Fenerbahçe’den. Eee maç da 1 sayıyla bittiğine göre, sen istediğin kadar daha isabetli şut sok, daha fazla atan kazanır. Rakibe 16 hücum ribauntu verir, 7 fazla top kaybedersen, yaptığın iyi savunma, gösterdiğin mücadele boşa gider. Vidmar’a yapılan faul, ya da değil bir kenara bırakalım. Bir sayı mağlupsun, bitime 8 saniye var. El Amin 2 serbest atış yapacak. Sayı olduktan sonra molayı alsan, topu orta sahadan sokup bu kısa sürede basket atmaya daha çok yaklaşacaksın. Ama, tıpkı Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında olduğu gibi serbest atışlardan önce molayı alırsan, topu pota altından sokarsın oyuna, 8 saniyede karşıya gideyim derken Mrsiç gibi bir tecrüben olmasına rağmen kaybedersin topu sayın Tanjeviç (!). Aynı hata bir kez yapılır, ikincisine hata denmez (!) Yine de maçı uzatma şansı geldi Fener’e. Ömer Onan niye dışarı çıkıp üçlük denemedi de turnike attı aklım almadı, tıpkı bir önceki maçta Kerem Gönlüm’ün niye turnike atmayıp topu üçlük pozisyonundaki Ender’e verdiği pozisyondaki gibi (!)

0 YORUM