ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

8 dakika

26.10.2007

Kerem Tunçeri, 8 dakikada 5 asist yapıp, 2 de top çaldı.

Kerem Tunçeri, 8 dakikada 5 asist yapıp, 2 de top çaldı. Kendisi yaşlı diye onun yerine milli takıma alınan Hakan Demirel’den, “Bu konuda konuşmayacağım” demişti, sadece 8 dakikada devşirme oyun kurucu arayan federasyon yetkililerine yanıtını basketbol oynayarak verdi. Bence Kerem’i devşirelim yeniden, onu hem Milli Takım’a, hem de Beko Basketbol Ligi’ne kazandıralım bir an önce.
3 yıl sonrasının takımını kuran Fenerbahçe, inanılmaz derecede kötü başladı maça. Genç yabancıları nedeniyle Euroleague gibi üst düzey bir ligde sıkıntı yaşayacağını söylediğimiz Kanarya, bu sıkıntıyı fazlasıyla hissetti. İlk periyot sona ermeden 10 top kaybı yaparak rekor kırdı Sarı-Lacivertli gençler. Hücumda oyuna iyi başlayan Gasper Vidmar da 2.5 dakika dolmadan 3 faul aldı. İstesen 2.5 dakikada 3 faul yapamazsın, pozisyon olmayabilir. Ama Vidmar becerdi! Real Madrid, oynadığı her ikili oyundan sayı buldu. Bu ikili oyunlar sonrası Hervelle, yüksek posttan bomboş üçlükleri sıraladı, hele bir pozisyonda yerdeyken pası aldı, ayağa kalkıp üçlüğü attı hiçbir engelle karşılaşmadan. Acemilik had safhadaydı oyunun her alanında Fenerbahçe için, fark da bir anda 20 sayı oldu zaten.
Bu yazdıklarım maçın sadece ilk çeyreğinde oldu.
İkinci çeyrek de aynı şekilde geçtikten sonra, 3. periyotta şampiyon beşle oynayan Kanarya, burnu kırık olan Mirsad’ın olağanüstü gayreti, İbrahim ve Mrsiç’in üçlükleriyle oyuna döndü. Ama iş işten geçmişti. 15 dakikada 33 sayı bulup 20 sayı yiyen Fenerbahçe’de top kayıpları devam etti. Real Madrid gibi bir takıma 20 sayılık bir diferans verirsen, oyun çevirmen zor olur. Nitekim çok tecrübeli oyunculardan kurulu İspanyol ekibi, mucizeye izin vermedi.
Sakat olduğu bahanesiyle kadroya alınmayan Solomon olsaydı, sonuç farkeder miydi? Edebilirdi. En azından oyuna bu kadar çok fazla top kaybıyla başlanmaz, maç kafadan kaybedilmezdi.

0 YORUM