ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

2010'a iyi hazırlık oldu

09.09.2007

Avrupa Basketbol Şampiyonası oynuyoruz, güçlü bir kadro ile İspanya'ya gelmişiz, tüm hazırlık dönemi boyunca 2010 yılı telaffuz ediliyor. 3 sene sonra kim öle, kim kala. Niye rezil oluyoruz cümle aleme, sıkıntıdan kurdeşen döküyoruz buralarda.

A vrupa Basketbol Şampiyonası oynuyoruz, güçlü bir kadro ile İspanya’ya gelmişiz, tüm hazırlık dönemi boyunca 2010 yılı telaffuz ediliyor. 3 sene sonra kim öle, kim kala. Niye rezil oluyoruz cümle aleme, sıkıntıdan kurdeşen döküyoruz buralarda. Böyle mi 2010’da başarılı olacağız. Garantisi var mı 2010’da madalya alacağımızın. 2007’yi boşa geçtik, 2009’u da mı heba edeceğiz.
40 yılın başı mücadele ederek başladık Slovenya maçına. Tamam şutlarımız girmiyor, atamıyorduk ama en azından savunmada direniyorduk. Fark 2. çeyrekte 10 sayıya kadar çıkmasına rağmen, ribauntlardaki üstünlüğümüz nedeniyle oyundan kopmadık. Devre sona erdiğinde yüzde 33’le hücum etmemize rağmen, 24-14’lük ribaunt üstünlüğü ve 10 hücum ribauntu ile oyunda kaldık.
İkinci yarıya da daha iyi mücadele ederek başladık. İlk kez maç kazanabileceğimiz hissine kapıldım. Savunmada yine attırmıyorduk, 3 sayı da öne geçtik (39-36). Biraz da olsa Tanjeviç’in bitirdiği özgüvenlerin yerine gelebileceğini sanmıştım. Ama moladan dönen Slovenler, Slokar’la iki üçlük bulunca birden ip koptu. Mücadeleyi o kadar çabuk bıraktık ki, Slovenya aradaki koskoca ribaunt farkını bile kapadı. 9 dakikada sadece 1 sayı bulup, 21 sayı yedik. İnanılır gibi değil. 4. çeyreğe 6 sayı geride başlamışız. Mehmet ve Hidayet dışında sayı atan oyuncumuz yok. Maçı alıp götürecekler. Tanjeviç ikisini de kenarda oturtuyor. Aklından ne geçiyor anlayabilmek mümkün değil. Belki, turnuvada hiç oynamayan Semih, Cenk ve Hakan Demirel’in 3 yıl içinde ne kadar gelişim kaydedebileceğini hesap ediyor o sırada. Oyuncuların hiçbiri ona inanmıyor artık, ama Başkan Turgay Demirel’in inancı sonsuz. Ne de olsa basketbolun patronu, bu işi en iyi o biliyor!

 

0 YORUM