ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Zirveye ince ayar!

03.12.2008

Hakemlerle ilgili spekülasyonlardan “nemalananlar” dışında kulüpleri yönetenler konunun sözünü fazla etmeseler de , Türk Futbolu´nda gerçek olan bir şey var...

Hakemlerle ilgili spekülasyonlardan “nemalananlar” dışında kulüpleri yönetenler konunun  sözünü fazla etmeseler de , Türk Futbolu’nda gerçek olan bir şey var : Son  haftalarda bazılarının canını yakma bahasına ligde dengeyi sağlayan düdükler.
Bu gerçeğin üzerinde  yeterince dur ulmuyor.  Örneğin bu durumdan olumsuz etkilenenlerin başında gelen Trabzonspor’un  ve diğerlerinin sessizliği, tansiyonu yükseltmeme ve fair play adına olumlu karşılan abilir ama birilerinin bu tavra aldanarak  adımlarını fütursuzca atması , sezonun bundan sonraki selameti açısından pek de iç açıcı görünmemektedir.  Zira bu sessizlik hatta her şeye rağmen hakemlere destek veren duyarlılık , ne yazık ki adalet dağıtıcıları tarafından çok da dikkate alın mıyor.  

Son birkaç haftada ligin bozulan (!) dengesini yeniden sağlamaya yönelik hamleler dikkatlerden kaçmıyor; kaçmıyor am a sorumluların kılı kıpırdamıyor. Bir önceki  federasyonu ayyuka çıkan benzer yaklaşımlar nedeniyle tarihe gömen anlayışın Türk futboluna armağan ettiği yeni yapılanmanın da aynı sinyalleri vermeye başlaması , hiç kuşkusuz ülkedeki çaresizliğin belgesi ol maya aday sonuçlar doğuracaktır.
Futbol bu ülkede, en azından sessiz çoğunluk için  bazı takımların  erken devre dışı kalmaması ve r eyting hassasiyetlerinin çok daha üzerinde anlamlar ifade etmektedir.  O yüzden futbolu yönetenler adalet duygusuna olduğu kadar bu çoğunluğun hisleri ve beklentilerine de azam i özeni göstermek zorundadırlar.
“Telefon mağduru” hakemi, kendisi  de güvenmeyerek kenara alan MHK’nin  bir hafta sonra liderin maçına ata ması, nasıl bir mantığın ürünüdür anlamak  mümkün değil. Bu tesadüfler hele de sahadaki kararlarla birleşince insanın aklına ister istemez  “Birileri haklı mı?” sorusunu getiriyor ki o da eski şaibeli günlerin tekrar ge ri döndüğü izlenimini yaratıyor.
Böylesi bir havayı milyonları peşinden koşturan futbol dünyasında estirmeye  kimsenin hakkı  yok , arkasında ki güç ne olursa olsun...

2 YORUM
  • S Serdar SEYMEN 3.12.2008 16:37:15
    1

    Son iki maçta gözle görülür bir şekilde trabzonspor'un hakkı yeniliyor ve buna yönetim tepkisiz kalsada(görevleri gereği)biz taraftarlar olarak bu olaya tepkimizi hazırlatacağımız pankartlarla vb. göstermeliyiz ilgili arkadaşları göreve çağırıyorum..

  • buraka 3.12.2008 16:54:11
    2

    kesinlikle doğru daha önce ben yorumlarımda yazmıştım..artık oyunlar başlamıştır.federasyon olsun merkez hakem kurulu olsun oyunlarını başlatmış ve devam ettirmektede kararlılar.ben derimki artık futbol oynanmasın maçlar masa başında oynansın