ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Zaman geçiyor

04.12.2007

Trabzonspor'a son 5 resmi maçta 4 yenilgi bir galibiyet getiren Ersun Yanal dönemini değerlendirirken sözü fazla uzatmaya gerek yok.

Trabzonspor’a son 5 resmi maçta 4 yenilgi bir galibiyet getiren Ersun Yanal dönemini değerlendirirken sözü fazla uzatmaya gerek yok. Sorun, futbol anlayışları birbirine tamamen zıt iki teknik adam arasındaki farktır. Şu ana kadarki başarısızlığın tek cümleyle özeti de şudur: Ziya Doğan, savunma ağırlıklı kadro kurmuştu, Ersun Yanal bu kadroya hücum oynatmaya çalışıyor.
Trabzonspor’a teknik direktör oluşu camiayı çok ciddi biçimde heyecanlandıran Ersun Yanal, henüz buraya imzasını atamadı. Ziya Doğan kendi futbol mantalitesi ve oluşturduğu kadroyla ne yaptıysa, onun kötü kopyası oldu. Devam ederse, kredisi bitecek, “Seneye Gümüşhane’ye!” sloganlarının yerini, bu anlamda yaratıcı özellikleri büyük tribünlerden yenilerinin alması pek gecikmeyecek. Dolayısıyla Ersun Yanal’ın artık Trabzonspor’da “Yanal farkını” göstermesi gerekiyor, hem de acilen. Eğer Yanal da 8 savunmacı, bir orta alan bir hücum özellikli oynatacaksa, teknik direktör değişikliğine ne gerek vardı? Eğer, 5 maçtır tek forvet oynatılan Umut’tan bu haliyle verim alınamıyorsa ya ikili forvete dönmekte ya da ona verilen şansın Ergin Keleş veya Tomas’a verilmesinde geç kalındı demektir. Örneğin orta yapmasını bilmeyen oyunculardan final pası beklenebilir mi?
Samet Aybaba Bursaspor’a geldiği gün 3 gence şans verdi. İkisinin golleriyle Trabzonspor’un yenilmekten zor kurtulduğu Kasımpaşa’yı devirdi. Peki Ersun Yanal ne yaptı? Eskinin devamını sağladı. Yusuf, Adnan, Ergin Keleş, Jefferson, Ufuk, biraz daha ileri gidelim PAF Takımı’ndan Barış, Kadri gibi oyuncularla bu yenilgileri alsaydı Trabzonspor, Ersun Yanal’a kim ne derdi?
Haydi Ersun Hoca, zaman geçiyor.

0 YORUM