Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

23 Haziran 2017 Cuma
Yıpranma hakkı...

Bir eylemi vardı Basın Tribünü zevatının. Biz gazetecilerin 'Yıpranma hakkını' gasp eden yeni yasa tasarısını protesto için M tribünden salona giderken Maraton'daki pankartlara takıldı gözümüz.

10 Aralık 2007, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

Bir eylemi vardı Basın Tribünü zevatının. Biz gazetecilerin “Yıpranma hakkını” gasp eden yeni yasa tasarısını protesto için M tribünden salona giderken Maraton’daki pankartlara takıldı gözümüz. 2 yıllık icraatıyla zaten “yıpranan” yönetim, daha iki hafta önce en ağır söylem ve tepkilerle “yıpranma hakkının tam olarak gasp edildiği” tribünlerin mazlumu idi her nedense. Bedeli tamamen duygusal (!) olsa ya da her neyse bilemeyiz ama yıpranma hakları geri verildi böylece... Darısı biz gazetecilerin başına!
Tam da başkanın “aday olmayacağını” açıkladığı günün ertesine denk geldi bu maç. Önce Ömer Çatkıç katkıda bulundu yönetimin “yıpranma hakkına”, sonra da Yattara-  Gökdeniz işbirliği. 15’te koptu gibi maç. Gaziantepspor adına  uygulayan konumundakilerin, “Soyunma odalarındaki yakıt problemini (!) medyaya yansıtma”  konusundaki becerilerini sahada gösterememelerinin bu katkıdaki payını da yadsıyamayız, hakkını verelim.
“Koptu gibi” dedik çünkü Trabzonspor 2-0’da bile güven vermeyen bir takım. Hele Tolga’nın peş peşe iki hatası, “gibinin” haklılığını kanıtladı. Sonra o bildik Trabzonspor. Hâlbuki mevcut kadrodan çıkarılabilecek en iyi onbir sahada. Ama bu zaaftan hele böyle bir savunmadan yararlanabilecek rakibi ara ki bulasın diye düşündüğümüz anlarda Bünyamin Gezer çıktı sahneye. Ahmet’in kucağındaki topu Zurita sol omzuyla aldı, boş kaleye yuvarlarken Ahmet kendini yere indirdi. Gezer’in, ilk pozisyonu kaçırınca sonrasındaki penaltı ve kırmızı kart kararıyla adeta yaktığı Ahmet’in hareketi, Jefferson penaltıyı kurtardıktan sonra daha bir anlam kazandı.
Maçın son 10 dakikası nefes kesti. 11 kişiyle yetersiz Trabzonspor, bir kişi eksikken inanılmaz mahkûm oynadı. Bülent girdikten sonra da çok baskı yedi. Ekrem’in golünden sonra Yattara takımını rahatlatacak penaltıyı kaçırınca, De Nigris çıktı sahneye. Ama son sözü Yattara  Gökdeniz ikilisi söyledi ve Trabzonspor, hem kendisine, hem yönetimi, hem de teknik direktörüne can suyu verdi.
Bu arada Maraton’da malum grup, tüm duygusallıklarıyla (!) maç bitiminde, “Albayrak Başkan  Trabzon Şampiyon” diye tempo tuttular. Çok güldük!