Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

26 Nisan 2017 Çarşamba
Yine panik hali

Trabzonspor Yönetimi, yine panik hali moduna girdi.

24 Ekim 2007, Çarşamba Yorum Yaz
A+ A-

Trabzonspor Yönetimi, yine panik hali moduna girdi. Tıpkı Halilhodziç sonrası çaldıkları kapılardan elleri boş döndükten sonra iç hesaplaşmanın da etkisiyle Lazaroni ipine sarıldıkları dönemdeki gibi. Tıpkı, 4 maç sonra yine iç hesaplaşmanın rövanşı olarak Ziya Doğan’a bel bağlayıp günü kurtarmaya çalıştıkları dönemdeki gibi.
4 maçta ekibiyle 1 milyon 300 bin dolar maliyetli Lazaroni.
Başkan hariç ipleri geçen sezonki Bursaspor maçı sonrası attığı yönetimle Doğan’ın “dostane” ayrılmalarının da bir bedeli vardır kuşkusuz?
Kim ödedi bunları?
Trabzonspor.
Bu sağlıksız yanlış kararları verenlerin bunda ekonomik yükümlülükleri ne?
Sıfır!
Bugün Ziya Doğan gitti. Yönetimin kriz dönemlerinde B Planı olmadığı gerçeği bir kez daha ortaya çıktı. Teknik direktör tartışılıyor, gitmesi an meselesi, başkan hariç yöneticilerin hiç biri istemiyor. Belli ki her an her şey olabilir. O halde bir B Planı olmaz mı bir yönetimin?
Yok.
Yok ki; takımı antrenmana kaptan çıkarıyor.
Bu nasıl yöneticiliktir? B planlarından geçtik, stratejiyi belirleyemediler.
“Kongreye kadar geçici çözüm mü, gelecek olası yönetimin de onay verebileceği teknik direktör mü?” tercih edilecek o bile belli değil. Genel kurula kadar 8 lig, bir de kupa maçı var. Hepsi de zor rakiplerle üstelik.
Yine panik halinde bedelini yine Trabzonspor’un ödeyeceği yine yanlış kararlar, göreceksiniz.
Halbuki Aralık’ta genel kurul var. Devam edeceksiniz, etmeyeceksiniz ya da edemeyeceksiniz, 3 olasılık da söz konusu. Kaldı ki tüzük, Genel Kurul için 20 Kasım - 20 Aralık arası diyor. 27 Kasım iyi tarih, yük 4 maça iner.
O halde, en sağlıklı karar geçici çözüm. Olanağınız da var üstelik. Başkanlık sonrası, seçim kaybettiği Başkan’la “kurumun menfaatleri için” birlikte çalışmayı sindirebildiğine göre Özkan Sümer’in koordinatörlüğünde bu süreç neden geçiştirilmesin?
Bağlamayın kimseyi!