ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yarış kızışıyor!

19.11.2007

İbrahim Hacıosmanoğlu'nun ardından Albayrak, adaylığını somutlaştırdı. Hayrettin Hacısalihoğlu'na da camianın desteği gün geçtikçe artıyor.

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun ardından Albayrak, adaylığını somutlaştırdı. Hayrettin Hacısalihoğlu’na da camianın desteği gün geçtikçe artıyor.

Trabzonspor’da yaklaşan kongre öncesi, eski başkan yardımcılarından İbrahim Hacıosmanoğlu’nun adaylığını açıklamasından sonra gözler Başkan Nuri Albayrak ve Hayrettin Hacısalihoğlu’na çevrildi. Albayrak, seçim için en büyük kozu Akyazı’daki Stadyum Projesi’ni kullanmak üzere ilk adımı atarken, adaylığını açıklamak için de Galatasaray maçını beklemeye başladı. Eski Futbol Şubesi Sorumlusu Hacısalihoğlu ise Trabzon’un adayı olarak camianın geniş kesimlerinden aldığı destekle, aday olduğunu hafta sonuna kadar açıklamayı planlıyor.
Başkan Nuri Albayrak, bir intenet sitesine yaptığı, daha sonra yerel gazetelerin yer verdiği açıklamasında “Başladığım işi yarım bırakmam” diyerek, aday olacağı izlenimini verdi. Bu arada Bakan Faruk Özak’ın “gerçekleşmesi zor” dediği stadyum projesiyle ilgili GSGM Müdürü Mehmet Atalay’ın, “Olimpiyat kapsamına alınırsa mümkün. Teşkilat olarak, sonuna kadar destekliyoruz” açıklamasıyla rahatladı. Albayrak’ın söz konusu açıklamasında mevcut yönetimden birçok kişiyle yola devam etmeyeceği sinyalini vermesi, yönetimda sıkıntı yarattı. Ancak mevcut Asbaşkan Sayitoğlu konusunda renk vermedi.

Özak’tan üstü kapalı destek
Adaylık baskısı yapılan eski başkanlardan Sadri Şener, “Benim adayım Hayrettin Hacısalihoğlu’dur” diyerek son sözünü söylerken, Atay Aktuğ, bir an önce adaylığını açıklaması için Hacısalihoğlu’na telkinde bulundu ve “Desteğe hazırım” dedi. Eski Başkanlar Şamil Ekinci ve Ahmet Celal Ataman da, camiayı iyi tanıyan, kurumu maceraya sürüklemeyecek, borç batağından kurtaracak bir adaya gereksinimi olduğunu belirterek Hacısalihoğlu’nu işaret ettiler. Bakan Faruk Özak’ın konumu gereği tarafsız kalmaya özen göstermesine karşın yakın çevresi “Hacısalihoğlu” dedi.

3 adaylı seçim
Eski asbaşkanlar Hikmet Onur, Orhan Çobanoğlu, Taylan Üner ve İskender Önal gibi, İstanbul ve Ankara’da yaşayan eski yöneticilerden de ve adaylıktan vazgeçen Serdar Bali’den de Hacısalihoğlu’na destek geldi.
İbrahim Hacıosmanoğlu ise adaylığını açıkladıktan sonra en büyük desteği aldığı Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy’la birlikte Norveç maçına gitti. Hacıosmanoğlu, İstanbul’daki çalışmalarını tamamlayıp Galatarasay maçıyla birlikte döneceği Trabzon’da kongreye kadar çalışacak. Böylece Trabzonspor’un 15-16 Aralık’ta yapılacak Genel Kurulu’nda 3 adaylı bir seçimin beklediği hemen hemen kesinleşti.

0 YORUM