ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Uyum görüşleri

16.07.2008

Trabzonspor çok iyi transferler yaptı. İyi bir çalışma dönemi geçiriyor. Kombine patlaması yaşanıyor. Beklentiler büyüdü.

Trabzonspor çok iyi transferler yaptı. İyi bir çalışma dönemi geçiriyor. Kombine patlaması yaşanıyor. Beklentiler büyüdü. Ersun Yanal “süreci başlattı.” Böyle bir ortamda herkesin ortak ve tek kaygısı “Bir uyum sorunu yaşanır da, süreç gecikir mi?” şeklinde. Biz de bu sütunlarda, böyle bir olasılığın var olduğu gerçeğinin yadsınmaması konusuna zaman zaman dikkat çekiyoruz.
Geleceği yönelik en küçük bir tereddüt, bordo mavili renklere gönül verenlerin morallerinde ciddi bir travma yaratıyor. Bilgisayarına sarılan görüş ve düşüncelerini anlatıyor. Bunların içinde seçim yapmak tabi ki zor, ancak bugün, diğerlerini de temsilen biri  tespit, diğeri de kaygı içeren iki görüşü sunmak istedik:
Almanya’dan Aslan Püskül, yeni transferlerle ilgili olası gelişmeleri  sınıflandırmış: “ İlk kategorideki futbolcu, h angi takıma giderse gitsin, uyum sorunu yaşamaz, per formansı üstüne katarak gösterirler . İkinciler  hemen uyum sağlayamazlar. Bazıları için bir sezo n bile beklemek gerekebilir. Üçüncüler ise kendi takımlarında çok iyi oynamışlardır, transferden sonra kaybolurlar. Augustin, Ceyhun  Eriş örneği gibi. Dolayısıyla 21  futbolcu alan takımda 3 kategoriden  de örnek çıkabilir. Hazırlıklı olmak gerek.”
İstanbul’dan Cafer Kılıçsoy’un yaklaşımı farklı: Bu sezon içimdeki heyecan bir başka.  Kariyeri belli bir teknik adama,  en iyileri alınarak verilen bir takım, iyi bir yönetim ve antrenmanları 3 bin kişiyle takip eden bir taraftar. Tek sorun var; uyum.  25 yıldır süren hasreti bitirmek için harcanan bunca para ve emeklere ya ‘’u yum sorunu’’ balta vurursa!”
Bizim uyum sorunu konusunda büyük sorun beklentimiz yok. “Kurum sorun olmasın” yeter. Örneğin camiada bütünlüğün sağlandığı dönemde, “içeriden hançerlenmeye” tepki gerekli miydi? Kaldı ki o hançer, uyum  kurum sorunu olmazsa, bumerang olur, sahibine saplanmaz mı?

 

3 YORUM
 • tirebolu 41 16.07.2008 09:29:04
  1

  abi hiç bir şey sorun olmaz yönetim elinden geleni yaptı belli buraya ken di reklamlarını yapmaya değil TS yi eski günlerine getirmeye gelmişler , hoca iyi , futbocular iyi biz taraftar olarak hamen şampiyonluk beklemiyoruz güzel futbol mücadele. Gör

 • burakdogu 16.07.2008 12:46:11
  2

  biz 25 senedir bekliyoruz 85 doğumluyum ve daha şampiyonluk göremedim ama şampiyon bir takımı tutuyorum canı gönülden... CÜNKÜ O BENİM GÖNLÜMÜN ASALETİMİN ŞAMPİYONU...

 • srinagar 16.07.2008 18:08:25
  3

  içimde acaip his var ben hiç boyle olmamıştım. başkanın duruşu bile farklı. ben uyum sorunu sadece cale ve colman ın yaşayabileceğini sanıyorum songda bu problem olmaz diğer leri zaten türk. ilk kez bir arada oynayacaklar ama egemen ile girayı ele al