ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Tribün boşalttıran neden!

13.01.2008

Daha birinci dakika dolmadan gerçekleşen belki de maçın en güzel iki hareketi, seyri için de işaret verdi. Arda'nın güzel vuruşunu Gonzalez'in kornere çeldiği bu pozisyon ve sonrasındaki Galatasaray baskısı gösterdi ki, konuk ekip atmadan maçta denge kurulamayacak.

Daha birinci dakika dolmadan gerçekleşen belki de maçın en güzel iki hareketi, seyri için de işaret verdi. Arda’nın güzel vuruşunu Gonzalez’in kornere çeldiği bu pozisyon ve sonrasındaki Galatasaray baskısı gösterdi ki, konuk ekip atmadan maçta denge kurulamayacak. Nitekim Emrah’ın kendini çizgide unutarak kestiği ofsayt, Nonda’ya bu olanağı sağladıktan sonra Rizespor, rakip kaleye gitmeye başladı.
Anderson’un sakatlığı, Zafer Biryol’un da kulübeye çekilmesiyle hücum etkinliği azalan ev sahibi ekip, temponun yükseldiği, devam eden basit savunma hatalarına karşın Gonzalez’in kritik müdahaleleriyle farkın açılmasını engellediği ilk yarım saatlik bölümde, etkisiz kalan Riberio ve Leonardo’nun yerine gole orta alandan çıkardığı sürpriz adamlarla ulaşmaya çalıştı. Önce Fahri’yle yokladı, ardından Altan’ın jeneriklik vuruşuyla amacını gerçekleştirdi.
Galatasaray, erken gelen gol nedeniyle kolay galibiyet yanılgısından uyandıktan sonra işi daha sıkı tutmaya başlamanın semeresini, başarılı kurtarışlarıyla geciktiren Gonzalez’in hatasıyla aldı. Servet ve Nonda’ya kapattığı köşeden gol olanağı sunan Kolombiyalı, bütün katkılarını bir anda sildi.
Her şey bir yana, bir takımın savunması kötü gününde olabilir. Sahanın en uzun boylu futbolcusu Servet’e iki ölü topta kafa vurdurup bir gol bir asist yapmasını engelleyemeyebilir. Ama yine bir ölü top uygulamasında sahanın en kısa boylusu Arda’ya kafayla gol attırılmaz. İşte Rizespor taraftarını daha 52. dakikada isyan ettirip tribünlerden kaçırtan neden de budur.
Ve bu fark Galatasaray cephesini asla havalara sokmamalıdır.

0 YORUM