ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Trabzon'un adayı!

16.10.2007

Trabzonspor'un en kritik genel kurullarından birinin gerçekleştirileceği aralık ayı yaklaştıkça, hem kurumun bu noktaya gelmesine neden olan ya da buna katkıda bulananların hem de geleceğine yönelik kaygı taşıyanların çalışmalarının hız kazandığına tanık oluyoruz.

Trabzonspor’un en kritik genel kurullarından birinin gerçekleştirileceği aralık ayı yaklaştıkça, hem kurumun bu noktaya gelmesine neden olan ya da buna katkıda bulananların hem de geleceğine yönelik kaygı taşıyanların çalışmalarının hız kazandığına tanık oluyoruz.
Ütopik vaatlerinin hiç birini gerçekleştiremeyen mevcut başkan ve ekibinin çalışmalarında, “Madem bu noktaya getirdik, düze çıkarmadan bırakmayız” anlayışının yattığı gerçeğini kimse yadsıyamaz. Önce gelinen noktayı irdeleyelim: Bu yönetim, 2 yılda, kurum tarihinin en fazla para harcayan, kurumu en fazla borçlandıran, en çok futbolcu alıp-satan yönetim oldu. Buna rağmen futbolla ilgili herkesin ortak fikri şudur: “Trabzonspor ligin en kötü futbol oynayan ekiplerinden biridir.” Kötü saha sonuçları olabilir, kötü futbol oynanabilir, transferde hata yapılabilir, büyük hedefler için harcanan para bütün bu nedenlerle heba olabilir diyelim. Ama camia, bir delinin rakip futbolcuya tam anlamıyla temas etmeyen yumruğu nedeniyle kurumun, uygulanan yanlış politikalar sonucu Türk Futbol Tarihi’nin en ağır cezasını aldığı gerçeğini unutamıyor, hazmedemiyor. Buna karşın, benzin istasyonu ihalesi ve Akyazı’da gerçekleşme olasılığı düşük stadyum projesine vurulacak kazmayı, tesadüfen (!) genel kurula denk düşüren yönetimin, bir revizyonla ve aynı başkanla seçim hazırlığı içinde olduğu gözleniyor. Yetmedi; bu başarısız yönetim kendi içinden bir başka Başkan adayı daha çıkardı.
Yönetim cephesinde durum böyleyken, yukarıdaki gerçeklerden hareketle kurumda alternatif çözüm çabaları kendiliğinden çıktı. Amacı “Trabzon adayı” çıkarmak olan oluşum, hareketli bir bayram geçirdi. Yapılan çalışma ve temasların camiada oluşturacağı tepkileri ölçme amacıyla beklemeye geçildi. Şu aşamada ciddi bulduğumuz, camianın dinamiklerinin de desteğini alan çalışmaları üyelerin de dikkatle izlemesi ve şekillenmesine katkıda bulunması gerekmektedir. Kurum için kullanılmayan “para” faktörü kozuyla ya da “yatırılan aidatlarla” yolan çıkanlara inat, kurum içinden gelen, camiayı tanıyan, futbolu bilen bir adaya, üyelerin ve de özellikle önder konumunda olanların desteği bizce, aralık ayı sonrası için renklere gönül verenlerin en büyük güvencesi olacaktır.

0 YORUM