ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Tek yol var

20.10.2007

Bize göre Trabzonspor, bu karşılaşmayı kendi sahasında seyircisiz oynayacak olmasıyla, dezavantajlı hale gelmiştir.

Bize göre Trabzonspor, bu karşılaşmayı kendi sahasında seyircisiz oynayacak olmasıyla, dezavantajlı hale gelmiştir
Yenilgi, takımın geçen sezon düştüğü durumu yeniden gündeme getirir ki bu, genel kurul öncesi yönetimi zor duruma düşürür

1- Bugün alınacak sonuç Ziya Doğan’ı nasıl etkiler?
Nuri Albayrak, bilinmeyen bir nedenle Ziya Doğan’la en azından kongreye kadar koşullar ne olursa olsun “devam” kararı aldı. Yönetimin tamamının karşı olduğu, büyük çoğunluğunun da bu görüşünü kamuoyuyla paylaştığı halde Albayrak, kararında ısrarcı. Doğan da bunun bilincinde ve her zaman “Başkana bağlılığını!” dile getiriyor. Bu nedenle kaderini bu maç değil, bu maçın skoruna da bağlı olarak Albayrak’ın ruh hali etkileyecektir.

2- Trabzonspor nasıl bir oyun anlayışıyla mücadele etmeli?

Doğan, geçen sezon ilk Beşiktaş maçına, sıradan lig maçlarının aksine 4 forvetle çıktı, deplasmanda kazandı. Trabzon’daki maçta 3 forvetle başladı, ilk yarıyı 2 farkla yenik kapattı. 2. yarı bir savunmacı alıp Ersen’i oyuna sürdü ve maçı 3-2 kazandı. Bu da demek oluyor ki, genelde “rakibi durdurup, sonra vurmayı” amaçlayan Trabzon gibi takımlar için ilkel oyun anlayışı tercih edilmezse, takım daha rahat sonuç alıyor. Buradan ortaya çıkan tablo şu: 4’lü savunmanın önünde 2 ön libero. Kanatlarda Yattara ve Gökdeniz, forvet arkası Ceyhun ve santrfor... Bunun için de en uygun isim, şu an için Umut. Böyle kaybetse bile Doğan eleştirilmez.

3- Böylesine dev bir maçın seyircisiz oynanması kimi avantajlı kılar?

Bence Trabzonspor, bu maçı   seyircisiz oynamak zorunda kalmakla, dezavantajlı duruma düşmüştür. Gerek  yönetimin, gerekse de bazı futbolcuların seyirci baskısından yakındıkları gerçeğinden hareketle, en azından onlar açısından bu bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Ama yine de seyircisizliğin Beşiktaş’a avantaj sağlayacaktır. 

4- Olası yenilgide Trabzonspor lige havlu atar mı?

Şu anki durumuyla bile Trabzonspor’un şampiyonluk şansının zor olduğu gerçeğini yadsıyamayız. Olası bir yenilgi, takımın geçen sezon düştüğü durumu yeniden gündeme getirir ki bu, genel kurul aşamasında yönetim için çok büyük zorlukların ortaya çıkmasına neden olur. Geçen sezonun 2. yarısında en fazla puan toplayan takımın, şimdiden dibe inmesi, devre arasında büyük katılımlar sağlanmadığı takdirde bu sezon 2. yarıda daha büyük sıkıntılar doğurur. Bütün bu nedenle  Trabzon için bugünkü maçın anlamı çok büyük. Bir galibiyet, hem yönetimi hem de teknik kadroyu kongreye sorunsuz götürür.

0 YORUM