ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM
Daha iyi bir görüntü için telefon çevirin!

YAZARLAR

Tarihe geçmek

01.02.2008

'Yüzlerine-gözlerine bulaştırdılar her şeyi. Kampa futbolcu getiremediler. 'Yaşlılık izni, milliler yorgun, sakat' bahanelerinin arkasına saklandılar. 'Adam sayısı az gözükmesin' diye gençlere sarıldılar.

“Yüzlerine-gözlerine bulaştırdılar her şeyi. Kampa futbolcu getiremediler. “Yaşlılık izni, milliler yorgun, sakat” bahanelerinin arkasına saklandılar. “Adam sayısı az gözükmesin” diye gençlere sarıldılar. Birkaç günlüğüne vitrin süsü onlar. Aralarında gelecek vaat edenler de olmak üzere ortada kalacaklar. Göreceksiniz, bir ya da ikisi kadroda tutulursa büyük başarı. Geçen sezon “ikinci yarıda en fazla puanı topladık” dedikleri takımın kalecisini, küme düşen takımların kalecilerine talip olarak demoralize ettiler. Onları almayı da beceremediler. Trabzonspor geleneklerinden bihaber, transfer işini transfer komitesini by-pass ederek elemanıyla yürütmeye çalışan başkanıyla... Bunları içine sindiren yönetimiyle... Trabzonspor’un işi bu sezon da çok zor” demişiz Haziran’daki sezon başı Gerede Kampı’nda...
Sezon kayıp, Trabzonspor ligde, kupada, Avrupa’da yok. Açıkçası hepsine birden bu kadar erken havlu atmalarını da her şeye rağmen beklemiyorduk. Gençlerin hepsi kayıp, Bir Yusuf kalmıştı, onu da harcadılar. Barış ve Kadir var, kamp kadrosunda yoklardı.
Futbolcu satmayı da almayı da beceremiyorlar. “Genel Kurulu’nu yapamayan kulüp” olayında olduğu kadar transferde de alay konusu yaptılar Trabzonspor’u. Ersen rezaleti hala hafızalarda, 1 milyon dolar kayıplarda. Bir arkadaşımız hesapladı, medyaya 150 isim fısıldamışlar, son bombaları Denis German. Sonuç, Zurawski, Alex, Fernandao gibi fiyasko.
Akyazı projesini bir partinin seçim malzemesi yaptılar. İlgili Bakan, “zor” diyor, ilgisiz Milletvekili, Bakanını “Bu projeyle ilgili karşı görüşleri siyasi tecrübesizlik olarak değerlendiriyorum” diyerek aklınca küçümsüyor. Proje şimdilik bilboardları süslüyor.
Trabzonspor tarihinin unutulmazları vardır: 6 şampiyonluk, müzeye sığmayan kupalar, Şamil Ekinci, Ahmet Suat Özyazıcı, Özkan Sümer, tek tek Efsane kadro, Liverpool, İnter, Barcelona, Aston Villa, 5-1’lik Bursa maçları.
Bunlar zaferler, bir de hayal kırıklıkları var: 96’daki 2-1’lik Fenerbahçe maçı. Emeğin Başkenti’nden geldiğini söyleyen “emek hırsızı”, Anorthosis, Adanademirspor maçları ve bu yönetim... Devam için Başkanı ikna etmeye çalışıyorlarmış şimdi de. O halde şehirdeki bilboardları Akyazı projesiyle değil kendi resimleriyle süslemeliydiler. Tarihe geçtiler ne de olsa!