ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Sonrasına dikkat!

31.08.2007

Önce şunun altını çizelim: Bir hakem yönettiği maçı, güvenlik gerekçesiyle bitmesine kaç saniye kalırsa kalsın tatil ediyorsa ve bunu raporunda belirtiyorsa, o maçla ilgili verilecek karar bellidir.

Önce şunun altını çizelim: Bir hakem yönettiği maçı, güvenlik gerekçesiyle bitmesine kaç saniye kalırsa kalsın tatil ediyorsa ve bunu raporunda belirtiyorsa, o maçla ilgili verilecek karar bellidir. Talimatnamenin 29-b maddesi açık. Dolayısıyla Trabzonspor-Sivasspor maçında verilen tekrar kararını yanlış buluyoruz.
Eğer Federasyon, talimatname gereği hükmen yenilgi kararını vermiş olsa -doğru bulsak bile- içimize sinmeyecekti. ‹lk nedeni; dünkü Hürriyet’te Atilla Türker’in ortaya çıkardığı, Federasyon’un dün yayınladığı gerekçeli kararının da teyit ettiği, hakemin temsilcilere söyledikleriyle, yazdığı raporu arasındaki çelişkidir.
‹kincisi; Sivassporlular’ın sahada kaybettikleri 3 puanı, masa başında alma kurnazlığıyla “4 futbolcumuz içeride tedavi görüyor” şeklindeki yalan beyanlarıdır. Sonuç olarak Federasyon bir karar vermiştir. Ama bu karar, hükmen kaybetme riski bulunan maçı, tekrar oynama şansı sağladığı için lehinde gibi gözükse de, özünde Trabzonspor’un aleyhine olmuştur. Karar sonrası yorumlarda; Trabzonspor Başkanı’nın Federasyon’a yönelik tehditleri ön plana çıkarılmış, iki sezon önce “gönüllerin şampiyonu olan” kulüp, bundan sonrası için “hedef” haline getirilmiştir. Sivasspor da, hiç hak etmediği “mağdur” sıfatını almıştır.
Bundan sonra olacaklara bakalım: Medyada bir şehir ve bir kulüp hakkında insafsız gerekçelerle başlatılan linç harekâtının bir bedeli vardır ve bu ödenecektir. Bu bedel galibiyet olasılığı yüksek olmayan bir tekrar maçının kazanımından çok daha ağır olacaktır.
Trabzonspor’u yönetenler bunun bilincinde olsunlar, şark kurnazlığı yaparak bağcıyı dövmeye çalışmasınlar. Bu kararı gerekçe gösterip, bilinçaltında yatan harekete dayanak yapma gibi bir yanlışlığın faturası kolay ödenmez çünkü!

0 YORUM